Nowy numer 33/2018 Archiwum

Młodzi lingwiści

Germaniści z Kamienia i angliści z Bojanowa tryumfują w VIII już edycji konkursu języka angielskiego i języka niemieckiego "Języki integrują".

Konkurs odbył się w Zespole Szkół w Jeżowem. Tym razem wzięło w nim udział 14 szkół: z Bojanowa, Cholewianej Góry, Górna, Grobel, Jeżowego, Jarocina, Jaty, Kamienia, Łętowni, Nowosielca, Nienadówki, Starego Nartu, Ulanowa i Wólki Łętowskiej.

- Jego formuła od pierwszej edycji jest identyczna: trzyosobowe drużyny, reprezentujące poszczególne szkoły, rywalizują ze sobą w czterech konkurencjach, sprawdzających wiedzę oraz różne sprawności językowe w formie gier i zabaw. W każdej konkurencji drużyna mogła uzyskać maksymalnie 10 punktów - wyjaśnia Ryszard Mścisz, nauczyciel w Zespole Szkół w Jeżowem.

Wśród młodych germanistów najlepsi okazali się uczniowie z Kamienia, przed Ulanowem i drużyną z Jeżowego. Najlepsi angliści z kolei to uczniowie z Bojanowa, którzy wyprzedzili swoich rówieśników z Kamienia i Nowosielca.

Konkurs sprawnie poprowadziły uczennice klasy pierwszej LO: Natalia Żak i Sylwia Konior, a nagrody wręczał starosta niżański Robert Bednarz.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma