Nowy numer 48/2020 Archiwum

Trwa zbiórka żywności dla potrzebujących

Od wczoraj wolontariusze Caritas kwestują w ponad 80 sklepach.

Jest to już 14. edycja akcji charytatywnej prowadzanej w całej Polsce, w którą włącza się nasza diecezjalna Caritas. Wolontariusze zbierają artykuły spożywcze z długim terminem przydatności do spożycia oraz łatwe do przechowywania, jak: mąka, cukier, makaron, ryż, kasze, płatki kukurydziane, olej, konserwy, dżemy, przetwory warzywne i owocowe, herbata, kakao, słodycze itp. Zbiórka odbywa się pod hasłem „Tak, Pomagam!”.

Wolontariusze Caritas, w odpowiednich strojach i z widocznymi identyfikatorami, jeszcze dziś będą kwestowali w sklepach w godz. 10-15.

Zbiórka w diecezji prowadzona jest w: Sandomierzu, Tarnobrzegu, Gorzycach, Milczanach, Samborcu, Łoniowie, Chmielowie, Koprzywnicy, Skopaniu, Dwikozach, Stalowej Woli, Nisku, Rudniku nad Sanem, Jeżowem, Ostrowcu Świętokrzyskim, Opatowie, Bogorii i Staszowie.

Odbywa się w sklepach, które pozytywnie odpowiedziały na prośbę ze strony Caritas: Biedronka, Tesco, Carrefour Market, Lidl, Mila, Lewiatan, Stokrotka, Delikatesy Centrum, Spar, Groszek, Społem.

Trwa zbiórka żywności dla potrzebujących   Zbiórka żywności "Tak, pomagam!" ks. Tomasz Lis /Foto Gość Żywność zebrana w czasie XIV Zbiórki Żywności zostanie przeznaczona na przygotowanie żywnościowych paczek wielkanocnych dla najuboższych rodzin i osób samotnych z diecezji, które zwróciły się z prośbą o pomoc do Caritas Diecezji Sandomierskiej.

Paczki żywnościowe będą wydawane 15 i 16 marca od godz. 8 w budynku Caritas w Sandomierzu przy ul. Opatowskiej 10.

- Otwórzmy nasze serca i podzielmy się żywnością z osobami ubogimi! Najmniejszy dar to dar serca - zaapelowali pracownicy diecezjalnej Caritas.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama