Nowy numer 25/2018 Archiwum

Piłsudski do poprawki

Drewniane budy szpecące reprezentacyjne miejsce dla Stalowej Woli, plac im. J. Piłsudskiego, zostaną wkrótce zlikwidowane.

Tak zapowiedział na ostatniej sesji Rady Miasta prezydent Lucjusz Nadbereżny. Prawdopodobnie stanie się to zaraz po Dniach Miasta, które przypadają na długi majowy weekend.

- Do końca kwietnia miasto będzie władać całym placem. Handlujący opuszczą również wszystkie te tragiczne budy, które od lat niszczą wizerunek Placu Piłsudskiego - zapewnił prezydent.

Na dniach zapadanie też decyzja co do ostatecznego zagospodarowania tego placu.

W pierwotnym planie na rewitalizowanym obszarze miała stanąć letnia scena, fontanna, możliwe że multimedialna, parkingi, kawiarnie oraz, prawdopodobnie, pomnik na upamiętnianie marszałka J. Piłsudskiego.

Inwestycja miała kosztować około 10 mln złotych.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma