Nowy numer 25/2018 Archiwum

Inwestycja dekady

Ponad 11 mln złotych, czyli jedną czwartą budżetu Rudnika nad Sanem będzie kosztować budowa nowej oczyszczalni ścieków.

- Stara oczyszczalnia miała 25 lat. Mogła przerobić tysiąc metrów sześciennych nieczystości na dobę. Teraz potrzeba nam dwa razy więcej - powiedział burmistrz Gminy i Miasta Rudnik nad Sanem Waldemar Grochowski.

Budowana właśnie nowa oczyszczalnia, biologiczno - mechaniczna o wydajności 2 tys. m. sześć. będzie gotowa w sierpniu tego roku. - Powinna wystarczyć na kolejne 25 lat, z tym iż będzie bardziej bezpieczna, gdyż wyposażona zostanie w dwa technologiczne ciągi, co umożliwi wyłączenie jednego na czas remontu - dodał burmistrz.

Zaraz po oddaniu oczyszczalni do użytku, rozpocznie się budowa kanalizacji Przędzela i Kopek, które to miejscowości podpięte zostaną do niej za dwa lata. Na razie udało się skanalizować kilometrowy odcinek łączący oczyszczalnię z Tarnobrzeską Strefą Ekonomiczną w Rudniku nad Sanem.

Budowa oczyszczalni to największa inwestycja w gminie Rudnik nad Sanem od kilkunastu lat. Kosztuje 11,5 mln złotych, z tym iż ponad 7,3 mln złotych to wsparcie z unijnych funduszy. Resztę dołożyła gmina.

W ubiegłym roku rudnicki samorząd wydał na inwestycje 10 mln, w tym będzie to już 16 mln złotych. Oprócz oczyszczalni za te pieniądze wybudowano już przedszkole ze żłobkiem, na ukończeniu jest hala sportowa w Przędzelu. Wszystkie te inwestycje przekazane zostaną do użytku latem tego roku. Jesienią zaś kupcy będą już mogli handlować na nowym targowisku.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma