Nowy numer 48/2020 Archiwum

Podziel się zakupami i pomóż ubogim

W najbliższy weekend - 9 i 10 marca - odbędzie się zbiórka żywności prowadzona przez Caritas pod hasłem: "Tak, Pomagam!".

Będzie to już 14. edycja akcji charytatywnej prowadzanej w całej Polsce, w którą włącza się nasza diecezjalna Caritas. Chodzi o zebranie artykułów spożywczych z długim terminem przydatności do spożycia oraz łatwych do przechowywania, takich jak: mąka, cukier, makaron, ryż, kasze, płatki kukurydziane, olej, konserwy, dżemy, przetwory warzywne i owocowe, herbata, kakao, słodycze itp.

Wolontariusze Caritas, w odpowiednich strojach i z widocznymi identyfikatorami, przeprowadzą zbiórkę:

- 9 marca (piątek) w godz. 16-20;
- 10 marca (sobota) w godz. 10-15.

Zbiórka Żywności na terenie diecezji zostanie przeprowadzona w: Sandomierzu, Tarnobrzegu, Gorzycach, Milczanach, Samborcu, Łoniowie, Chmielowie, Koprzywnicy, Skopaniu, Dwikozach, Stalowej Woli, Nisku, Rudniku nad Sanem, Jeżowem, Ostrowcu Świętokrzyskim, Opatowie, Bogorii i Staszowie.

Będzie prowadzona w sklepach, które pozytywnie odpowiedziały na prośbę Caritas. Zbiórka będzie odbywała się w sieciach sklepowych: Biedronka, Tesco, Carrefour Market, Lidl, Mila, Lewiatan, Stokrotka, Delikatesy Centrum, Spar, Groszek, Społem. W sumie zostanie przeprowadzona w ponad 80 sklepach w diecezji.

Zebrana żywność zostanie przeznaczona na przygotowanie paczek wielkanocnych dla najuboższych rodzin i osób samotnych, które zwróciły się z prośbą o pomoc do Caritas Diecezji Sandomierskiej.

Paczki będą wydawane 15 i 16 marca od godz. 8 w budynku Caritas Diecezji Sandomierskiej przy ul. Opatowskiej 10.

- Otwórzmy nasze serca i podzielmy się żywnością z osobami ubogimi! Najmniejszy dar to dar serca - zaapelowali pracownicy diecezjalnej Caritas.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama