Nowy numer 39/2023 Archiwum

Dziennikarskie szlify

Uczennice drugiej klasy Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Pysznicy w półfinale ogólnopolskiego konkursu dziennikarskiego zorganizowanego przez Instytut Papieża Jana Pawła II i Fundację Wspomagania Wsi.

Julia Czuba, Julia Wandas, Maria Jarosz i Karolina Wasąg podjęły temat dotyczący Międzywojewódzkiego Przeglądu Twórczości Dzieci i Młodzieży, który od wielu już lat organizuje ich szkoła. Jego bohaterką jest Ludwika Błażejowicz, dyrektorka szkoły w Pysznicy w latach 1983 - 2003, która zainicjowała to dzieło.

Młodzi dziennikarze z Pysznicy wraz z pozostałymi półfinalistami z Łańcuta, Rdzawki, Słupska i Krościenka wzięli udział w warsztatach dziennikarskich zorganizowanych w Instytucie Papieża Jana Pawła II w Warszawie, podczas których, pod okiem ekspertów, pracowali nad zgłoszonym tematem.

Merytoryczny nadzór nad reporterską grupą z Pysznicy sprawuje Muzeum Jana Pawła II w Stalowej Woli i Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Pysznicy.

- Uczennice, które przygotowują reportaż zdobywały już wyróżnienia w konkursach multimedialnych, ale pierwszy raz stają przed zadaniem opracowania nagrania wideo. Liczymy, że filmowa opowieść o tym Bożym dziele realizowanym w Pysznicy poprowadzi twórców reportażu do zwycięstwa - powiedział ks. Stanisław Gruba, dyrektor Muzeum JP II w Stalowej Woli.

Finał konkursu odbędzie się w maju tego roku.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast