W Sandomierzu uczczono pamięć Żołnierzy Wyklętych.
Sandomierskie obchody Narodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych rozpoczęły się na cmentarzu komunalnym przy symbolicznej mogile żołnierzy podziemia zamordowanych w tym mieście: Stanisława Maciąga, Walentego Adamczyka, Józefa Żwirka i Jana Batorskiego.
Wartę honorową zaciągnęli żołnierze sandomierskiego batalionu radiotechnicznego. Odmówiono modlitwę w intencji zamordowanych, złożono kwiaty i zapalono znicze.
W uroczystościach uczestniczyły poczty sztandarowe, oraz uczniowie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Sandomierzu oraz ze Szkoły Podstawowej w Gierlachowie, która opiekuje się mogiłą Żołnierzy Niezłomnych. Młodzi obecni na uroczystości podkreślali, że poświęcenie i ofiara życia Żołnierzy Niezłomnych jest czymś wielkim i wymaga pamięci i szacunku.
Druga część uroczystości z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych odbyła się na cmentarzu katedralnym przy symbolicznej mogile ppłk. Antoniego Wiktorowskiego ps.”Kruk”, sandomierskiego Żołnierza Niezłomnego skrycie zamordowanego przez służby bezpieczeństwa reżimu komunistycznego. Podczas wystąpienia poseł PiS Marek Kwitek powiedział, że wielu Polaków podjęło walkę z sowietyzacją i komunizacją naszego kraju, ponieważ ten ustrój nie mógł być przyjęty w sposób pokojowy, został nam narzucony siłą.
- Do ujarzmienia narodu konieczne jest zniszczenie elit i wprowadzenie terroru i to się działo, dlatego to, co robili Żołnierze Wyklęci, to było powstanie narodowe skierowane przeciwko obcej okupacji - dodał poseł Kwitek. Podczas uroczystości kapitan Krzysztof Oszczudłowski z 3 batalionu radiotechnicznego w Sandomierzu odczytał list ministra obrony narodowej Mariusza Błaszczaka skierowany do uczestników tego wydarzenia. Minister napisał, że Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, to czas patriotycznej zadumy i chylenia głów przed najwierniejszymi bohaterami powojennego podziemia antykomunistycznego RP. Modlitwę w intencji Żołnierzy Wyklętych poprowadził ks. Marek Kozera.
Następnie zebrani przemaszerowali do kościoła pw. św. Józefa, gdzie odbyła się Msza św. za poległych i pomordowanych żołnierzy podziemia antykomunistycznego. Mszy św. przewodniczył ks. Marek Bednarz, który w homilii podkreślił konieczność pielęgnowania pamięci o bohaterach wolnej Polski oraz dodał, że współczesne pokolenie jest zobowiązane do wydawania dobrych owoców w suwerennym państwie o które walczyli Żołnierze Wyklęci.
Zakończeniem sandomierskich obchodów był spektakl „Zapiski Oficera Armii Czerwonej” w wykonaniu Piotra Cyrusa, który odbył się w „Lapidarium”.