Nowy numer 48/2020 Archiwum

Ruszy remont mostu na Wiśle

Będą pieniądze na budowę ulicy Lwowskiej Bis oraz przebudowę starego mostu na Wiśle w Sandomierzu.

Informację o przeznaczeniu już w tym roku 300 tys. zł z budżetu państwa na opracowanie i aktualizację dokumentów przekazał na konferencji prasowej poseł Marek Kwitek (PiS).

– Procedury zmierzające do budowy ulicy Lwowskiej Bis w ciągu drogi krajowej nr 77 wraz z przebudową istniejącego starego mostu w Sandomierzu rozpoczną się w II kwartale 2018 r. Czas zakończenia całej inwestycji przewidywany jest na III kwartał 2023 r. – poinformował parlamentarzysta. Marek Kwitek podał także przybliżony harmonogram przebiegu prac administracyjnych i inwestycyjnych. – Czas na przygotowanie dokumentacji i uzyskanie decyzji środowiskowej obejmie okres od II kwartału 2018 r. do II kwartału 2019 r. Kolejny rok to przygotowanie dokumentacji pod kątem ogłoszenia przetargu na wyłonienie wykonawcy i przygotowanie programu budowlanego. Realizacja rozpocznie się w 2021 r. i potrwa dwa lata – poinformował poseł M. Kwitek. Sandomierski parlamentarzysta wyjaśnił, że chociaż tegoroczna kwota 300 tys. zł wydaje się nieduża, to jednak daje gwarancję, że kolejne etapy inwestycji będą finansowane z budżetu państwa. Obecny na konferencji poseł Krzysztof Lipiec podkreślił, że inwestycja ta wpisuje się w plan odpowiedzialnego rozwoju premiera Mateusza Morawieckiego, zapewnia większą atrakcyjność regionu i pozwoli zapobiec wykluczeniu komunikacyjnemu. Podkreślił jednocześnie, że inwestycja ta znacząco zwiększy potencjał gospodarczy województwa świętokrzyskiego i atrakcyjność Sandomierza.

Most na Wiśle w Sandomierzu to miejsce o bardzo dużym natężeniu ruchu. W ciągu doby przejeżdża tamtędy ponad 25 tys. pojazdów. Budowa nowoczesnego rozwiązania komunikacyjnego, obejmującego budowę ul. Lwowskiej Bis i remont mostu, będzie zawierała powstanie nowego odcinka drogi o długości około 4 km, budowę 7 wiaduktów, dwóch węzłów bezkolizyjnych typu WB. Całość inwestycji będzie kosztować prawie 240 mln złotych.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama