Nowy numer 2/2021 Archiwum

Dar juniora dla seniora

Pod takim hasłem przebiega tegoroczna akcja jałmużny wielkopostnej, natomiast dochód ze sprzedaży baranków wielkanocnych wesprze ubogie dzieci.

Od pierwszych dni Wielkiego Postu w parafiach i szkołach są rozprowadzane skarbonki, w które każdy może złożyć dobrowolne ofiary pieniężne stanowiące osobistą jałmużnę na rzecz potrzebujących. Sandomierska Caritas przygotowała 30 tys. skarbonek, które trafiły do parafii i katechetów. W Niedzielę Miłosierdzia skarbonki zostaną zebrane przez parafialne zespoły Caritas. Pieniądze będą przeznaczone dla najuboższych w poszczególnych parafiach.

– Czas Wielkiego Postu skłania nas do pełnienia uczynków pokutnych, takich jak jałmużna, post i modlitwa. Poprzez nasze umartwienie i rezygnację z rzeczy, które stanowią dla nas przyjemność, możemy wspomóc osoby potrzebujące. Odkładane do skarbonek wielkopostnych ofiary posłużą do wsparcia osób najbiedniejszych z naszych parafii. W tym roku taką pomocą chcemy objąć osoby starsze. Szczególnie zachęcamy dzieci i młodzież, aby włączyły się w akcję „Dar juniora dla seniora” – mówi ks. Bogusław Pitucha, dyrektor diecezjalnej Caritas. Skarbonki są rozprowadzane w parafiach i przez katechetów w szkołach. Akcja ma charakter ekumeniczny – zaangażowane są w nią także organizacje charytatywne Kościołów prawosławnego i ewangelickiego.

Kolejnym przedsięwzięciem, które przygotowała Caritas, są baranki wielkanocne z białej czekolady. Sporządzono ich 30 tysięcy. Dochód ze sprzedaży w jednej części będą mogły wykorzystać parafialne zespoły Caritas, a druga zasili fundusz, z którego organizowany jest wakacyjny wypoczynek dla najuboższych dzieci. – Zakup wielkanocnego baranka to nasze wsparcie dzieł prowadzonych przez Caritas. Akcję możemy wesprzeć, wysyłając sms na nr 72052 z hasłem „Pomagam” – dodał ks. B. Pitucha.

Trzecią formą wsparcia osób ubogich w czasie Wielkiego Postu będzie wielkanocna zbiórka żywności, która odbędzie się 9 i 10 marca w sklepach wspierających akcję charytatywną.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama