Nowy numer 48/2020 Archiwum

Wstrząsnąć człowiekiem

– Od dziecka jestem blisko o. Pio. Jest dla mnie drogowskazem w życiu. Pod jego opiekę oddałam nie tylko siebie, ale też całą moją rodzinę – powiedziała pani Stanisława z Samborca.

W Zawichoście, w Ośrodku Formacji Liturgicznej, przez trzy dni rekolekcje przeżywało 40 osób – członków Grup Modlitwy Ojca Pio z diecezji sandomierskiej. Prowadził je ks. dr Jacek Beksiński, egzorcysta. – Rekolekcje oparłem głównie na 15. rozdziale Ewangelii wg św. Łukasza, zawłaszcza na przypowieści o synu marnotrawnym, która składa się z trzech opowiadań. Wszystkie mają wstrząsnąć człowiekiem, aby się „odnalazł” w życiu. Mówią o wewnętrznej tajemnicy przełamania się i narodzenia na nowo – wyjaśnił.

Obecnie w diecezji sandomierskiej działają 22 Grupy Modlitwy Ojca Pio. – Nie tylko liczba jest ważna. Pragniemy, aby grupy takie powstawały także w miejscowościach, gdzie działają centra pomocy rodzinie. Grupy mają bowiem duchowo je wspierać – dodał ks. Leszek Biłas, diecezjalny duszpasterz GMOP. Pani Urszula z Janowa Lubelskiego jest na rekolekcjach piąty raz. – Jest to czas, który Bóg mi daje, bym mogła go spędzić z mężem. Jest to więc także czas umocnienia naszej małżeńskiej więzi – podkreśliła.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama