Nowy numer 43/2020 Archiwum

Królewski turniej

XX Halowy Turniej Piłki Nożnej im. bł. ks. Bronisława Markiewicza odbędzie się w Stalowej Woli. Co roku organizuje go Stowarzyszenie Opieki Nad Dziećmi "Oratorium" działające przy parafii Trójcy Przenajświętszej w Stalowej Woli.

W tym roku rozgrywki rozpoczną się 17 marca i potrwają do 8 kwietnia. Wezmą w nich udział chłopcy i dziewczęta w wieku od 7 do 16 lat, rywalizując w trzech kategoriach wiekowych. - Turniej ma służyć upowszechnianiu sportu wśród dzieci i młodzieży, w szczególności piłki nożnej, wyrabianiu zdrowotnych nawyków czy też zachęcaniu do pożytecznego spędzania czasu wolnego - wyjaśnia Damian Maziarz z „Oratorium”. Zawody zostaną rozegrane w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. Króla Jana III Sobieskiego.

Turniej zapoczątkowali ks. Jerzy Sosiński, Janusz Czajka i Dariusz Nazimek, były piłkarz „Stali” Stalowa Wola. - Nasz patron, bł. ks. Bronisław Markiewicz, nauczał, iż dzieci i młodzież trzeba rozwijać w trzech płaszczyznach: fizycznej, psychicznej i duchowej. W turnieju mamy te trzy elementy, bo piłkarze się sporo nabiegają, uczą się też przegrywać oraz rozwijają w sobie ducha walki - dodaje ks. Mychajło Prokopiw, prezes Stowarzyszenia Opieki Nad Dziećmi „Oratorium” w Stalowej Woli.

- Do tej pory chęć powalczenia w turnieju wyraziło ponad 40 drużyn, w tym dwie, z Przemyśla, po raz pierwszy. Sędziować będą Mieczysław Mulawka, Piotr Nazimek i Mieczysław Żurawski - poinformował Dariusz Szkutnik, jeden z organizatorów turnieju.

Patronat na jubileuszowym turniejem objęli generał michalickiego zakonu ks. Dariusz Wilk, marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl, starosta stalowowolski Janusz Zarzeczny i prezydent miasta Lucjusz Nadbereżny.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama