Nowy numer 42/2020 Archiwum

Olimpiada w Nisku

XL Ogólnopolska Olimpiada Innowacji Technicznych i Wynalazczości odbędzie się w Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku.

Takie zapewnienie od Zbigniewa Matuszczaka, prezydenta Polskiego Związku Stowarzyszeń Wynalazców i Racjonalizatorów, otrzymał dyrektor centrum Wacław Piędel.

- Dla RCEZ jaki i powiatu będzie to wielkie i znaczące wydarzenie, szczególnie z uwagi na to, że w ciągu ostatnich lat nasi uczniowie odnosili liczne sukcesy w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Innowacji Technicznych i Wynalazczości, zyskując niejednokrotnie tytuły Młodych Innowatorów - na gorąco skomentował ten fakt dyrektor.

Wstępne spotkanie zainteresowanych sprawą stron już się odbyło. Oprócz prezydenta Zbigniewa Matuszczaka, wzięli w nim także udział sekretarz generalny Polskiego Związku Stowarzyszeń Wynalazców i Racjonalizatorów Tomasz Pilarski oraz starosta niżański Robert Bednarz.

- Olimpiada niewątpliwie podniesie prestiż szkoły i sprawi, że będzie ona jeszcze bardziej dostrzegana, nie tylko w powiecie niżańskim. Powodem do dumy jest także fakt, że uczniowie RCEZ w Nisku corocznie osiągają wysokie lokaty w ogólnopolskich olimpiadach i konkursach. Dostrzeżenie nas i przeprowadzenie takiej olimpiady w naszej szkole, to duże wyróżnienie dla niżańskiego „Elektryka - dodał starosta.

Honorowy patronat nad Olimpiadą obejmą prezes Urzędu Patentowego Rzeczpospolitej Polskiej dr Alicja Adamczak oraz przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce.

Ogólnopolska Olimpiada Innowacji Technicznych i Wynalazczości o tytuł „Młodego Innowatora” odbędzie się od 25 do 27 maja 2018 r. Wezmą w niej udział uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z całego kraju. Laureaci i finaliści otrzymają indeksy uprawniające do wstępu do najlepszych polskich uczelni.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama