Nowy numer 43/2020 Archiwum

Łącznik ze światem

Minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk w Stalowej Woli. Będzie dodatkowy zjazd umożliwiający mieszkańcom Pysznicy włączenie się do obwodnicy Stalowej Woli i Niska.

O taką decyzję zaapelowali do ministra Adamczyka radni Stalowej Woli, powiatu stalowowolskiego oraz Pysznicy na wspólnej sesji 6 października 2017 roku. Łącznik będzie zbudowany w ramach rozstrzygniętego już przetargu na budowę obwodnicy Stalowej Woli i Niska.

Obwodnica o długości 15 km, inwestycja warta 200 mln złotych, gotowa będzie już 2021 roku. W tym samym roku oddanych zostanie też do użytku pozostałych sześć odcinków drogi z Sokołowa Małopolskiego do Janowa Lubelskiego (droga S-19, część VIA Carpatia). Połączenie otrzyma także Kraśnik z Lublinem. W ten sposób szybko i bezpiecznie będzie można przejechać z Rzeszowa do Lublina.

Obecny na konferencji prasowej w hotelu „Hutnik” prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny, dziękując posłowi Rafałowi Weberowi oraz senator Janinie Sagatowskiej za skuteczną pomoc w sprawie budowy łącznika i obwodnicy, przypomniał historię zmagań samorządowców i parlamentarzystów, by inwestycja ta w ogóle znalazła się w planach Ministerstwa Infrastruktury.

- O obwodnicę Niska i Stalowej Woli staramy się już od 40 lat. Temat dostaje przyspieszenia w 2015 roku, kiedy PiS obejmuję władzę. Ważną datą jest 28 października 2016 roku kiedy to minister Andrzej Adamczyk podpisał w Stalowej Woli wniosek o rozpoczęcie przetargu na budowę obwodnicy Stalowej Woli i Niska - przypomniał Lucjusz Nadbereżny.

Kolejna istotna data to 30 sierpnia 2017 roku kiedy to rzeszowski oddział GDDKiA podpisał umowę z wykonawcą na budowę 15. kilometrowego odcinka obwodnicy Stalowej Woli i Niska.

W spotkaniu wzięli udział samorządowcy z powiatu stalowowolskiego, przedstawiciele wojewody rzeszowskiego i rzeszowskiego Oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama