Nowy numer 46/2018 Archiwum

Siostry w przedszkolu

„Caritas” Diecezji Sandomierskiej poprowadzi w Rudniku nad Sanem Ośrodek Interwencji Kryzysowej. Dodatkowo zrealizuje też program korekcyjno-edukacyjnego dla sprawców przemocy w rodzinie „Ocalić to, co zginęło”.

Tak wynika z umowy podpisanej przez „Caritas” z niżańskim starostwem. I na obydwa zadania organizacja ta otrzyma 188 tys. złotych.

Rudnicka placówka „Caritasu” już dysponuje 10 miejscami hostelowymi i czynna jest całodobowo.

- Podstawowym natomiast celem programu „Ocalić to, co zginęło” jest powstrzymanie osoby stosującej przemoc w rodzinie, rozwijanie przez nią umiejętności samokontroli i współżycia w niej - wyjaśnia starosta niżański Robert Bednarz.

Powiat powierzył także Zgromadzeniu Sióstr Misjonarek Apostolstwa Katolickiego w Rudniku nad Sanem prowadzenie Domu Dziecka „Nasz Dom Dzieciątka Jezus”. Samorząd przeznaczył na ten cel ponad 1,2 mln złotych.

- Placówka zapewni dzieciom pozbawionym częściowo lub całkowicie opieki rodzicielskiej opiekę i wychowanie. Docelowo może przyjąć 30 dzieci. Będą tu kierowane dzieci zarówno z powiatu niżańskiego, jak i, w miarę wolnych miejsc, z innych powiatów - dodał starosta.

 

 

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy