Nowy numer 43/2020 Archiwum

Doskonały dzień

Wilhelmina Nalepa, Marta Terlecka i Kamil Andres zostali Czytelnikami 2017 roku w Stalowej Woli. Razem wypożyczyli 903 książki!

Wilhelmina Nalepa przeczytała najwięcej książek wśród dorosłych (409), Marta Terlecka, dzieci do 12 lat, wypożyczyła 313, a Kamil Andres, kategoria młodzieżowa - 181. Najlepsi czytelnicy otrzymali książki oraz statuetki Czytelnika Roku 2017.

- Konkurs obejmował trzy kategorie wiekowe czytelników: dzieci od 6 do 12 lat, młodzież od 13 do 18 lat oraz dorosłych. Najlepsze osoby w wymienionych kategoriach, które od 2 stycznia do 31 grudnia 2017 roku wypożyczyły największą ilość książek i audiobooków, przestrzegając regulaminu biblioteki, zostały uhonorowane tytułem „Czytelnika Roku 2017” oraz nagrodzone nowościami książkowymi - wyjaśnił Tomasz Gotkowski z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli.

- Zawsze się u nas w domu czytało, lubiłam czytać literaturę polską, ale i klasykę rosyjską. A teraz na nauczycielskiej emeryturze korzystam z biblioteki. Panie bibliotekarki doradzają mi często w wyborze lektury, zawsze mi coś zaproponują - zwierzyła się Wilhelmina Nalepa.

W sumie w ubiegłym roku stalowowolanie wypożyczyli ponad 214 tysięcy książek i prawie 12 tysięcy audiobooków

- W Czytelni Głównej najchętniej wypożyczaną książką w 2017 roku była, tak jak przed rokiem powieść amerykańska „Doskonały dzień” Richarda Paula Evansa. Na drugim miejscu polska powieść „Bezdomna” Katarzyny Michalak, a na trzecim - „Cygańska Madonna”, angielska powieść obyczajowa, której autorką jest Santa Montefiore - powiedziała kierownik Biblioteki Głównej Joanna Rybak.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama