Nowy numer 48/2020 Archiwum

Dla Wiktorii

Wiktoria Widak to licealistka, która była jedną z ofiar nożownika w galerii Vivo w Stalowej Woli. Przyjaciele i znajomi chcę zebrać pieniądze na jej kosztowną rehabilitację.

- Pracowałam dorywczo jako hostessa, więc miał być to kolejny zwykły dzień w pracy, jednak zmienił moje dotychczasowe życie. W dniu napadu skończyły się moje marzenia o przyszłości. Zostałam zaatakowana od tyłu, w plecy. Obrażenia były na tyle ciężkie, że cudem przeżyłam, dzięki lekarzom. Operacja trwała kilka godzin, byłam również kilka razy reanimowana. Dostałam nożem w płuco, które na szczęście powoli wraca do zdrowia. Jednak również mam uszkodzony rdzeń kręgowy - wspomina Wiktoria.

- Kluczem do spełnienia marzeń Wiktorii jest cykl intensywnych rehabilitacji, mających przywrócić sprawność jej nogom. Zapraszamy do wzięcia udziału w zbiórce funduszy na miesięczny turnus rehabilitacyjny. Potrzeba 28 tys. zł. Zamierzamy je wspólnie zebrać podczas akcji „Razem dla Wiktorii” - powiedziała Liliana Drzewi z Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli.

Bo właśnie w MDK zrodziła się inicjatywa „Razem dla Wiktorii”. Wiktoria była bowiem aktywną uczestniczką zajęć w Zespole Tańca Estradowego „Mała Volta” oraz w Teatrze „JakSięPatrzy”.

Finał akcji organizatorzy przewidzieli na 8 lutego. - W swoim ulubionym repertuarze zaprezentują się wszyscy uczestnicy Zimowych Warsztatów Muzycznych. Przyjdźcie usłyszeć i zobaczyć ten koncert, a otrzymacie dawkę w rozmiarze XXL wszystkiego, co uskrzydla życie! Liczymy, że puszki, do których będziemy zbierać datki, powinny w tym dniu stać się opasłe jak zasoby Wikipedii - dodała pani Liliana.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama