Nowy numer 2/2021 Archiwum

Koncert na stulecie

Alicja Majewska zaśpiewała kolędy w rodzinnym kościele w Olbierzowicach.

W roku 100. rocznicy powstania kościoła w Olbierzowicach zaplanowano wiele wydarzeń religijnych i kulturalnych podkreślających wkład parafii w życie religijne i kulturalne miejscowości. Jednym z wyjątkowych wydarzeń był koncert kolęd w wykonaniu Alicji Majewskiej, przy akompaniamencie Włodzimierza Korcza z udziałem Strzyżowskiego Chóru Kameralnego pod dyrekcją prof. Grzegorza Oliwy.

Zebranych parafian i gości urzekło wykonanie najpiękniejszych kolęd i pastorałek w wykonaniu tych wybitnych artystów. Pani Alicja, która przybyła z wielkim sentymentem w rodzinne strony – do kościoła w którym przystąpiła do I Komunii św., wspominała bardzo ciepło, jak śpiewała z tutejszym chórem i jak sypała kwiatki w czasie procesji Bożego Ciała. Opowiadała ze wzruszeniem sceny z dwunastu dziecinnych lat przeżytych przy olbierzowickim kościele w sąsiadującej z nim szkole podstawowej, gdzie tata był kierownikiem i nauczycielem muzyki, a mama – polonistką.

Jednakże nie opowiadania były tego niedzielnego popołudnia najważniejsze. Prawdziwą ucztą duchową stały się kolędy wyśpiewane przez Alicję Majewską. Przy gromkich brawach – na bis – wybrzmiały również jej największe przeboje. Na koniec rodzinne spotkania z bliskimi i znajomymi oraz kolacja przygotowana przez Koło Gospodyń Wiejskich w „domu” Majewskich były świetnym epilogiem sentymentalnej podróży pani Alicji do rodzinnych Olbierzowic.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama