Nowy numer 48/2020 Archiwum

Czarno na białym

Międzynarodowy sukces studenta dziennikarstwa z Niska. Marcin Walko zdobył nagrodę na międzynarodowym konkursie Monochrome Photography Awards.

Jest on zaliczany do najważniejszych konkursów fotografii czarno - białej na świecie. W tym roku w szranki stanęło kilka tysięcy fotografów z kilkudziesięciu krajów.

– W technice i kompozycji zawsze podglądam najlepszych i chciałbym kiedyś tak tworzyć, jak Ansel Adams, Edward Weston, Carleton Watkins, czy Polacy zrzeszeni wokół Kieleckiej Szkoły Krajobrazu. Lubię bowiem czerpać wzorce, ale nie powtarzać. Jestem zwolennikiem prac monochromatycznych, wolałbym unikać wzlotów i zachwytów kolorowej ekspresji – powiedział Marcin Walko, student dziennikarstwa i komunikacji społecznej w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

Fotografia   Fotografia
Jedno z nagrodzonych zdjęć
Marcin Walko

Marcin Walko należy do podkarpackiej grupy fotograficznej "Dokumentalni" i ma już na swoim koncie kilkanaście nagród i wyróżnień w najważniejszych konkursach rangi międzynarodowej i ogólnopolskiej m.in. Monovisions Photography Awards, Monochrome Awards, Neutral Density Awards, Discover Europe czy Carpathian Faces. Jego fotografie publikowane były w magazynach fotograficznych w Polsce i za granicą, a także w katalogu pokonkursowym "Krajobrazy Świata 2016" wydanym przez FIAP (FédérationInternationale de l'ArtPhotographique).

 

 

Więcej w papierowym wydaniu sandomierskiego wydania GN ( na 11 luty br.).

 

 

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama