Nowy numer 44/2020 Archiwum

Leonardo lub cesarz Qin

Tegoroczne zimowe ferie na Podkarpaciu zapowiadają się wiosennie. Stąd cieszy bogata oferta szkół, domów kultury i muzeów, które postarają się zrekompensować uczniom brak śniegu.

Ponad 200 różnorodnych zajęć przygotowano na przykład dla dzieci i młodzieży w gminie Gorzyce. Koła gospodyń wiejskich i stowarzyszenia zapraszają na zajęcia kulinarne oraz warsztaty dekoracyjne, podczas których będzie można przygotowywać ozdoby walentynkowe. W programie są też lekcje gry na różnych instrumentach, zajęcia plastyczne, taneczne, wirtualne podróże po świecie, mini siatkówka i koszykówka, tenis stołowy, akrobatyka fitness i zumba.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Rudniku nad Sanem z kolei proponuje ferie na sportowo. Będzie więc turniej siatkówki, tenisa stołowego i w „piłkarzyki”. Na podsumowaniu przewidziano nagrody i ognisko połączone z pieczeniem kiełbasek.

Niżańskie Centrum Kultury „Sokół” w Nisku ma w ofercie warsztaty tańca mażoretkowego i rękodzielnicze, podczas których ich uczestnicy nauczą się wykonywać anioły z popwertexu i kwiaty z foamiranu. Czynne będzie także Kino ferii zimowych.

„Machiny Leonarda da Vinci” to propozycja Muzeum Regionalnego w Stalowej Woli, które zaprasza uczniów do renesansu, a konkretnie do warsztatu najbardziej znanego artysty tego okresu - Leonarda da Vinci. Druga oferta na ferie to Chiny, w tym zwłaszcza „Terakotowa armia Cesarza Qin”.

Gdyby jednak sypnęło śniegiem, na spragnionych białego szaleństwa czekają narciarskie stoki w Krzeszowie, Chrzanowie oraz lodowiska.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama