Taneczną podróż w czasie odbyli uczestnicy koncertu "Karnawałowe Harce".
Śnieżne popołudnie w Środowiskowym Domu Kultury w Skopaniu upłynęło pod znakiem karnawału. Odbył się tu koncert taneczny grup „Perełki” i „Nowe Pokolenie” pracujących pod kierunkiem instruktorki Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Baranowie Sandomierskim Kasi Gwoździowskiej. Dzieci i młodzież zaprezentowały układy taneczne, które przygotowały w ciągu kilku ostatnich miesięcy.
Była to podróż po karnawałach w różnych epokach i krajach. Nie zabrakło więc brokatu, szalonych fryzur, cekinów, kolorowych świateł i szalonej muzyki, ale przede wszystkim brawurowych tańców, skoków i wręcz akrobatycznych wygibasów. Na scenie wystąpiła około setka dzieci w wieku od 3 do 12 lat. Taneczne układy przeplatane były piosenkami w wykonaniu wokalistek: Oli Stępień, Malwinki Smykli i Gabrysi Babińskiej. A wszystkie występy z entuzjazmem oklaskiwały rodziny młodych artystów.
Jednocześnie wręczono nagrody laureatom konkursu Plastyki Bożonarodzeniowej „Tradycyjna Choinka”. W tym roku wpłynęło blisko 100 prac, które oceniane były w kilku kategoriach wiekowych i tematycznych: tradycyjne i współczesne ozdoby świąteczne oraz kartki. Były to stroiki, pająki, bańki, zawieszki, płaskorzeźby, kartki i wiele innych, wykonanych z niezwykłą precyzją i starannością. Laureaci otrzymali nagrody, a także pamiątkowe dyplomy. Pełną listę nagrodzonych można znaleźć na stronie ośrodka http://kulturalia.pl/tradycyjna-choinka-2017-protokol/. Prace można jeszcze do końca stycznia oglądać na wystawie w holu MGOK-u w Baranowie Sandomierskim.
Wieczór był też okazją do zachęcenia widzów, by przeznaczyli 1 procent swojego podatku w rocznym rozliczeniu PIT dla Kacperka Serafina, który w wyniku choroby stracił nogę. Chłopczyk wygrał z rakiem, chodzi do przedszkola, a nawet zapisał się na zajęcia taneczne. Pieniądze uzyskane z rozliczeń podatkowych rodzice przeznaczą na zakup kolejnych protez amputowanej nóżki.