Nowy numer 48/2020 Archiwum

Inna twarz Sikorskiego

Aż 350 okien trzeba było wymienić podczas ukończonej właśnie termomodernizacji Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Stalowej Woli.

Szkoła, nosząca imię gen. Wł. Sikorskiego, obchodzi w tym roku 80. urodziny. Nowa elewacja, ogromny zewnętrzny zegar, który niedługo zacznie odmierzać czas, wymiana okien, docieplenia ze wszystkich możliwych stron, wymiana instalacji centralnego ogrzewania, montaż fotowoltaicznej oraz ledowe oświetlenie, to prezenty z okazji okrągłego jubileuszu.

Oczywiście sporo one kosztowały, bo prawie 4 mln złotych, z tym iż ponad 2,6 mln to dopłata z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Sikorski   Sikorski
Wszyscy mieli powody do zadowolenia
Andrzej Capiga /Foto Gość

- To ostatnia już szkoła objęta planem termomodernizacji. Budynek od zewnątrz robi wrażenie. Teraz przyjdzie czas na remont poszczególnych jego pomieszczeń - powiedział starosta stalowowolski Janusz Zarzeczny.

W najbliższej przyszłości obok zespołu powstanie też wielofunkcyjne boisko sportowe, odnowiona zostanie sala sportowa.

Sikorski   Sikorski
Zajęcia w klasie multimedialnej
Andrzej Capiga/Foto Gość

Modernizacja szkoły to jedno, ale jej dyrekcja nie zapomina też o tegorocznym naborze. Na razie otworzyła dwa nowe kierunki w technikum, w tym jedyną w Polsce Południowo - Wschodniej klasę o specjalności sterowania ruchem kolejowym.

- W liceum zaś nowe kierunki to promotor zdrowia i klasa medialno-artystyczna. Współpracujemy też z MON, prowadzimy bowiem klasy mundurowe - dodała dyrektor ZSP nr 1 Agata Krzek.

Obecnie do zespołu uczęszcza 450 uczniów.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama