Nowy numer 43/2020 Archiwum

Interaktywnie na feriach

Zimowe ferie dla uczniów z Podkarpacia i Lubelszczyzny zbliżają się coraz większymi krokami. Warto więc zastanowić się, jak spędzić ten czas.

W piątek 26 stycznia zabrzmią ostanie szkolne dzwonki przed dwutygodniowym zimowym wypoczynkiem. Placówki i instytucje od lat organizujące w tym czasie zajęcia dla dzieci i młodzieży dopinają na ostatnie guziki ich programy.

Miejska Biblioteka Publiczna im. dr. Michała Marczaka w Tarnobrzegu przygotowała cały szereg atrakcyjnych imprez.

- Tegorocznym zajęciom będzie przyświecać hasło: „Kiedy zima wkoło, w bibliotece jest wesoło”, mimo że owej mroźnej pani wciąż nie widać - zauważa z uśmiechem Stanisława Mazur, dyrektor tarnobrzeskiej biblioteki. - Już dzisiaj zapraszamy dzieci, które ferie będą spędzać w mieście, do udziału w grach, zabawach, zajęciach plastycznych i ruchowych przygotowanych przez Bibliotekę Główną oraz wszystkie filie. Program, jak zwykle, wypełni szereg atrakcji i z pewnością nikt nie będzie się nudził. Ponadto jesienią ubiegłego roku oddział dla dzieci wzbogacił się o nowy sprzęt multimedialny, cieszący się wśród młodych czytelników dużym powodzeniem. Mam na myśli jezdny monitor interaktywny, oferujący szereg możliwości jego wykorzystania.

Panie pracujące w Oddziale dla dzieci przygotowały dla uczestników feryjnych zajęć quizy, gry, w tym - jak mówią - bardzo lubiane przez najmłodszych puzzle. Naturalnie, skoro zabawa odbywać się będzie w bibliotece, to nawet tak nowoczesny sprzęt musi „podporządkować się” zasadzie, że główną rolę zagrają książki. Dlatego zajęciom potowarzyszą ulubieni bohaterowie literaccy, najbardziej poczytne bajki i książki.

- Ponadto dzieci będą mogły korzystać z komputerów. Do ich dyspozycji bowiem, od jesieni ubiegłego roku, udostępniony jest kącik informatyczny z trzema nowymi zestawami komputerowymi. Dodatkowo oddział zyskał nowe meble - stoły i krzesła oraz tzw. kącik z liściem, przeznaczony głównie dla najmłodszych naszych czytelników, gdzie maluchy znajdą maskotki z bajkowymi bohaterami - dodaje S. Mazur.

Interaktywnie na feriach   Nowe, kolorowe meble Marta Woynarowska /Foto Gość Zajęcia we wszystkich agendach będą się rozpoczynać o godz. 11.

Na luty biblioteka szykuje nowość także dla starszych czytelników. Ruszy bowiem pierwsza tura bezpłatnych zajęć dla osób 50+ z obsługi komputera i korzystania z udogodnień, jakie daje internet. Nabór na kurs już się rozpoczął. - Z przyjemnością chciałabym poinformować, że od 1 stycznia tego roku, korzystanie z komputerów i internetu w Bibliotece Głównej oraz wszystkich naszych filiach jest bezpłatne - podkreśla dyrektor MBP.

Nowe oferty tarnobrzeskiej biblioteki nie byłyby możliwe, gdyby nie dofinansowanie z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa Priorytet 2 „Infrastruktura bibliotek 2016-2020” oraz dotacja celowa przekazana przez urząd miasta.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama