Nowy numer 48/2020 Archiwum

Kolędy z Eleni

Chyba Eleni nie spodziewała się, że będzie miała tak wspaniały chórek.

Nieoczekiwanie do piosenkarki dołączyły dzieci i młodzież, by razem z nią wykonać parę kolęd. Wśród odważnych znaleźli się zwyciężczyni XXII Serbinowskiej Kolędy - Klaudia Huk i Czesio z zespołu WC-Plus z Mokrzyszowa. Najwidoczniej mocno wzięli sobie do serca zachętę piosenkarki do wspólnego śpiewania.

- Myślę, że dzisiaj nie będzie to typowy koncert, ale spotkanie i wspólne kolędowanie. Bo jak mówi nasza pastorałka: „Wigilia to wielkie oczekiwanie, to bliźnich umiłowanie, to piękne rodzin zbratanie, to wspólne kolęd śpiewanie” - stwierdziła piosenkarka, zachęcając tym samym publiczność do chóralnego wykonywania kolęd.

W kościele pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnobrzegu z koncertem bożonarodzeniowym wystąpiła niezwykle lubiana i ceniona przez słuchaczy - Eleni.

Obok najpopularniejszych kolęd zaśpiewała także szereg dobrze znanych pastorałek oraz bożonarodzeniowych kompozycji napisanych specjalnie dla niej. W wykonywaniu kolęd, jak „Przybieżeli do Betlejem”, „Gdy śliczna panna”, „Do szopy, hej, pasterze” wspierała ją publiczność, która za swą muzykalność doczekała się niemałej pochwały ze strony artystki, żartobliwie rozważającej możliwość zatrudnienia tarnobrzeżan w charterze swego chóru.

Kolędy z Eleni   Aleksander Białous (klawisze) i Kostas Dzokas (buzuki) Marta Woynarowska /Foto Gość Piosenkarce towarzyszyli muzycy, a jednocześnie kompozytorzy i aranżerowie części utworów, które zabrzmiały dzisiaj wieczorem, Aleksander Białous (klawisze) i Kostas Dzokas (buzuki).

W imieniu publiczności gorące podziękowania Eleni złożył ks. prał. Jan Biedroń, proboszcz serbinowskiej parafii, zaś jako dowód wdzięczności za piękny koncert bukiet kwiatów wręczył artystce przewodniczący Rady Miasta Dariusz Bożek.

Z koncertem powiązana został akcja charytatywna, podczas której można było nabyć cegiełkę na rzecz dokończenia budowy hospicjum na osiedlu Miechocin.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama