Nowy numer 43/2020 Archiwum

"Zimna Zośka" im nie straszna

Uczniowie nie będą marznąć, a szkoła zaoszczędzi na ogrzewaniu.

A to dzięki kompleksowej termomodernizacji Centrum Edukacji Zawodowej w Stalowej Woli.

- Prace polegały między innymi na wymianie okiennej stolarki, dociepleniu ścian zewnętrznych, remoncie kominów, zewnętrznego tarasu, balustrad, wymianie instalacji centralnego ogrzewania, montażu kotłów gazowych i instalacji fotowoltaicznej. Odnowiona została także elewacja szkoły - wylicza Alicja Mach ze starostwa powiatowego w Stalowej Woli.

CEZ   CEZ
Uczniowie już nie marzną
Andrzej Capiga /Foto Gość
Inwestycja kosztowała powiat 3,8 mln złotych, z tym że ponad 2,3 mln złotych to dopłata z Europejskiego Fundusz Rozwoju Regionalnego.

- Stalowowolski powiat przeznaczył już ponad 10 mln złotych na termomodernizację czterech prowadzonych przez siebie szkół. CEZ był jedną z większych inwestycji - uzupełnił starosta Janusz Zarzeczny.

Dyrektor CEZ w Stalowej Woli Piotr Żyjewski już zmniejsza zapotrzebowanie na ciepło, a jest to właśnie efekt przeprowadzonej termomodernizacji. Liczy na obniżkę kosztów nawet o 20 procent.

CEZ   CEZ
W kotłowni zamontowano gazowe kotły
Andrzej Capiga /Foto Gość
- Podczas matur musiałem montować na sali gimnastycznej specjalne nagrzewnice, by uczniowie nie marzli, bo akurat wtedy wypada tzw. zimna Zośka. Teraz wystarczy przekręcić pokrętłem, aby temperatura była właściwa - wyjaśnił dyrektor CEZ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama