Nowy numer 3/2021 Archiwum

Chóralne śpiewanie w Sobowie przejdź do galerii

Na zakończenie czasu bożonarodzeniowego w sobowskiej parafii zabrzmiały najpiękniejsze polskie kolędy.

W Niedzielę Chrztu Pańskiego, kończącej okres Narodzenia Pańskiego w parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Tarnobrzegu - Sobowie, po wieczornej Mszy św., odbył się koncert kolęd w wykonaniu chóru parafialnego.

Chórem i towarzyszącymi mu instrumentalistami dyrygował Andrzej Majda, pracujący w parafii jako organista. Wierni zgromadzili się w kościele parafialnym, aby wsłuchując się w kolędy kolejny raz przeżyć wydarzenie zbawcze, jakim było przyjście na świat Syna Bożego Jezusa Chrystusa.

Wykonywanym przez śpiewaków kompozycjom towarzyszyły rozważania bożonarodzeniowe. Na zakończenie koncertu, gorąco przyjętego przez licznie zgromadzoną publiczność, ks. Andrzej Maczuga, proboszcz parafii w Sobowie, podziękował chórzystom za występ i zaprosił wszystkich do wspólnego kolędowania.

Muzyczna uczta zakończyła się odśpiewaniem przez chórzystów i wiernych kolędy „Tryumfy Króla Niebieskiego”, która powstała w XVIII w., a jej najstarszy zapis - zarówno tekstu, jak i melodii - dokonany przez s. Annę Kiernicką, benedyktynkę, zawarty został w „Kancjonale”, pochodzącym z 1754 r.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama