Nowy numer 49/2018 Archiwum

Chóralne śpiewanie w Sobowie przejdź do galerii

Na zakończenie czasu bożonarodzeniowego w sobowskiej parafii zabrzmiały najpiękniejsze polskie kolędy.

W Niedzielę Chrztu Pańskiego, kończącej okres Narodzenia Pańskiego w parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Tarnobrzegu - Sobowie, po wieczornej Mszy św., odbył się koncert kolęd w wykonaniu chóru parafialnego.

Chórem i towarzyszącymi mu instrumentalistami dyrygował Andrzej Majda, pracujący w parafii jako organista. Wierni zgromadzili się w kościele parafialnym, aby wsłuchując się w kolędy kolejny raz przeżyć wydarzenie zbawcze, jakim było przyjście na świat Syna Bożego Jezusa Chrystusa.

Wykonywanym przez śpiewaków kompozycjom towarzyszyły rozważania bożonarodzeniowe. Na zakończenie koncertu, gorąco przyjętego przez licznie zgromadzoną publiczność, ks. Andrzej Maczuga, proboszcz parafii w Sobowie, podziękował chórzystom za występ i zaprosił wszystkich do wspólnego kolędowania.

Muzyczna uczta zakończyła się odśpiewaniem przez chórzystów i wiernych kolędy „Tryumfy Króla Niebieskiego”, która powstała w XVIII w., a jej najstarszy zapis - zarówno tekstu, jak i melodii - dokonany przez s. Annę Kiernicką, benedyktynkę, zawarty został w „Kancjonale”, pochodzącym z 1754 r.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy