powrót
Wiara.pl - Serwis

Sandomierski

twój profil
PROFIL UŻYTKOWNIKA
Wygląda na to, że nie jesteś jeszcze zalogowany.
zaloguj się
lub
zarejestruj się
  • facebook
  • rss
  • Powiadomienia
Nowy numer

Najnowsze [Wydania]

  • GN 50/2025
    GN 50/2025 Dokument:(9523960,Przysypane perły, zapomniane diamenty)
  • Historia Kościoła (13) 01/2026
    Historia Kościoła (13) 01/2026 Dokument:(9518411,W listach (do) Jana Pawła II najważniejsze jest to…że w ogóle zostały napisane)
  • GN 49/2025
    GN 49/2025 Dokument:(9515780,Szlachetne ryby i morskie potwory)
  • Gość Extra 4/2025 (14)
    Gość Extra 4/2025 (14) Dokument:(9516809,Biblijna szkoła codzienności. Edytorial nowego wydania „Gościa Extra”)
  • GN 48/2025
    GN 48/2025 Dokument:(9507866,Metoda na życie)
sandomierz.gosc.pl → Ostrowieckie Betlejem
Ostrowieckie Betlejem  
Orszak Trzech Króli w Ostrowcu Świętokrzyskim Anna Mroczek

Ostrowieckie Betlejem przejdź do galerii

Już po raz piąty ulicami Ostrowca Świętokrzyskiego przeszedł Orszak Trzech Króli.

Anna Mroczek

|

GOSC.PL

dodane 06.01.2018 19:31
0

Wyruszył on z trzech głównych parafii: Orszak Niebieski z Królem Baltazarem, reprezentującym Afrykę z parafii św. Michała Archanioła, Orszak Zielony z Królem Melchiorem, reprezentującym Azję z Sanktuarium Najświętszej Marii Panny Saletyńskiej oraz Orszak Czerwony z Królem Kacprem, reprezentującym Europę z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego.

Tegorocznym mottem przewodnim uroczystości był okrzyk: „Bóg jest dla wszystkich”. Mieszkańcy z różnych stron miasta zmierzali ze śpiewem kolęd, w barwnych strojach i w koronach do Ostrowieckiego Betlejem, które tradycyjnie było na Ostrowieckim Rynku.

Tam Trzej Królowie pokłonili się Świętej Rodzinie, przynosząc dary Nowonarodzonemu Chrystusowi: mirrę, złoto i kadzidło. - Niech Święta Rodzina wyprasza nam cud przemiany i nawrócenia - mówili Królowie przy ubogiej stajence.

W tym roku w Świętą Rodzinę wcielili się Małgorzata i Grzegorz Podsiadło wraz z Aniołkami -córeczkami Urszulką i Oliwką.

Każdy Orszak na scenie przedstawił program artystyczny. Do wspólnego kolędowania zachęcała schola z parafii św. Michała Archanioła, najpiękniejsze kolędy i pastorałki zaprezentował chór „Cantate Domino” z NMP Saletyńskiej, zaś Orszak z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego przybył z całym dworem św. Królowej Jadwigi, aby wspólnym śpiewem powitać Nowonarodzonego Jezusa.

W tym roku Święto Objawienia Pańskiego połączyło na Rynku kilkaset mieszkańców, którzy przybyli, aby w radości oddać pokłon Chrystusowi. Kolędowaniu towarzyszyło dzieło miłosierdzia, zorganizowane przez Caritas Diecezji Sandomierskiej na rzecz Domu Pomocy Społecznej w Gościeradowie.

Mieszkańcy przekazywali środki czystości i ofiary koordynującym akcję harcerzom z Ostrowca Św. i Bodzechowa. Atrakcją dla najmłodszych były cukierki i znaczki rozdawane przez harcerzy.

Kolędowanie w ostrowieckim Betlejem zakończyło błogosławieństwo dziekana dekanatu ostrowieckiego ks. prałata Jana Sarwy, który zawierzył miasto Ostrowiec Św. i jego mieszkańców Nowonarodzonemu Chrystusowi.

- Niech Bóg w Nowym Roku uchroni nas od wszelkich przeciwności i niezgody, niech rodzicom da zdrowie i dobre dzieci, szkołom - wychowawców, chorym - oddanych lekarzy i pielęgniarki, bezrobotnym - miejsca pracy, szukającym - apostołów światła, a nam wszystkim spełnienia planów zgodnie z Jego wolą, przez Chrystusa Pana Naszego. Amen. - mówił ks. J. Sarwa.


KONKURS. Szedłeś w Orszaku Trzech Króli? Rozpoznaj się na zdjęciu i wygraj nagrodę.

Szczegóły w niedzielę o 17.00.

1 / 1
Orszak Trzech Króli w Ostrowcu Świętokrzyskim

Foto Gość DODANE 06.01.2018 AKTUALIZACJA 06.01.2018

Orszak Trzech Króli w Ostrowcu Świętokrzyskim

​Ostrowieckie Betlejem.  
oceń artykuł Pobieranie..
0 FB Twitter
drukuj wyślij zachowaj
TAGI:
  • ORSZAK
  • ORSZAK TRZECH KRÓLI
  • ORSZAK TRZECH KRÓLI 2018
  • ORSZAK TRZECH KRÓLI W OSTROWCU ŚWIĘTOKRZYSKIM

Polecane w subskrypcji

  • Największe odkrycie archeologiczne XX wieku? Nie odkrycie grobowca Tutenchamona, a znalezienie kości św. Piotra
    • Temat Gościa
    • Marcin Jakimowicz
    Największe odkrycie archeologiczne XX wieku? Nie odkrycie grobowca Tutenchamona, a znalezienie kości św. Piotra
  • Adwent ze św. Augustynem: Kochaj, a nie zechcesz byle czego
    • Duchowość
    • Franciszek Kucharczak
    Adwent ze św. Augustynem: Kochaj, a nie zechcesz byle czego
  • Belgia nie odda rosyjskich miliardów
    • Świat
    • Maciej Legutko
    Belgia nie odda rosyjskich miliardów
  • Czy wojna na Ukrainie osiągnęła punkt krytyczny? Rozmowa z Janem Piekło
    • Świat
    • Piotr Legutko
    Czy wojna na Ukrainie osiągnęła punkt krytyczny? Rozmowa z Janem Piekło
  • Mikołajki między darem a roszczeniem. Jak wychowywać dzieci do wdzięczności?
    • wychowanie
    • Karol Białkowski
    Mikołajki między darem a roszczeniem. Jak wychowywać dzieci do wdzięczności?
  • Stań z podniesioną głową! Rozmowa z ks. Michałem Kossowskim o czekaniu na powtórne przyjście Mesjasza
    • Rozmowa
    • Marcin Jakimowicz
    Stań z podniesioną głową! Rozmowa z ks. Michałem Kossowskim o czekaniu na powtórne przyjście Mesjasza
  • O nas

    • O wydawcy
    • Zespół redakcyjny
    • Sklep
    • Biuro reklamy
    • Prenumerata
    • Fundacja Gościa Niedzielnego
    Zgłoś błąd
  • DOKUMENTY

    • Regulamin
    • Polityka prywatności
  • KONTAKT

    • Napisz do nas
    • Znajdź nas
      • Newsletter
        • Zapisz się już dziś!
  • IGM
  • Gość Niedzielny
  • Mały Gość
  • Historia Kościoła
  • Gość Extra
  • Wiara
  • KSJ
  • Foto Gość
  • Fundacja Gość Niedzieleny
Zgłoś błąd

Copyright © Instytut Gość Media. Wszelkie prawa zastrzeżone.

  • Facebook
  • Twitter
  • Insta
  • YT
WERSJA Desktop
  • subskrybuj
  • AKTUALNOŚCI
  • GALERIE
  • ARCHIWUM
  • KONTAKT Z ODDZIAŁEM
  • Patronaty
  • Nasze media
    • MAŁY GOŚĆ
    • PARAFIE
    • RADIO eM
    • WIARA.PL
  • Diecezje
    • Bielsko-Żywiecka
    • Elbląska
    • Gdańska
    • Gliwicka
    • Katowicka
    • Koszalińsko-Kołobrzeska
    • Krakowska
    • Legnicka
    • Lubelska
    • Łowicka
    • Opolska
    • Płocka
    • Radomska
    • Sandomierska
    • Świdnicka
    • Tarnowska
    • Warmińska
    • Warszawska
    • Wrocławska
    • Zielonogórsko-Gorzowska
  • O diecezji
    • BISKUPI
    • HISTORIA DIECEZJI
    • KURIA