Nowy numer 49/2020 Archiwum

Gwiaździście w Tarnobrzegu przejdź do galerii

W samo południe na placu Bartosza Głowackiego spotkały się trzy barwne królewskie korowody.

Po Mszach św. z kościołów pw. Miłosierdzia Bożego, Matki Bożej Nieustającej Pomocy, św. Barbary i Chrystusa Króla z koronami, chorągwiami oraz śpiewem kolęd wyruszyły po raz siódmy radosne Orszaki Trzech Króli.

Wszystkie grupy tradycyjnie spotkały się w sercu miasta, by tam, wzorem biblijnych Mędrców, oddać hołd Świętej Rodzinie.

Podobnie jak poprzednich latach członkowie i sympatycy portalu kulinarnego dolinasmaku.eu przygotowali na uroczystość Trzech Króli tradycyjne szczodraki.

Bułeczki były sprzedawane, a cały dochód został przeznaczony na wsparcie braci Piotra i Karola Rzepeckich, wymagających stałej i kosztownej rehabilitacji oraz leczenia. Kilka osób aż do późnych godzin nocnych intensywnie pracowało przy wypieku blisko dwóch tysięcy szczodraków.

Obok ulubionych przez tarnobrzeżan słodkich bułeczek z cynamonem, makiem oraz słonych z kminkiem, w tym roku pojawiły się wypieki o nowym smakach z papryką i ziołami.

- Bardzo lubimy, my z mężem, dzieci oraz wnuki, szczodraki od pań z dolinasmaku.eu. Mają prawdziwie domowy smak. Poza tym te bułeczki przypominają mi dzieciństwo, gdyż moja babcia na Trzech Króli zawsze piekła szczodraki z makiem, które z rodzeństwem uwielbialiśmy - wyjawiła pani Irena. - Kupując je dodatkowo wspieramy dwóch mocno doświadczonych przez los braci.

Szczodraki rozeszły się błyskawicznie, jak przystało na ciepłe bułeczki.

Ponieważ w tym roku aura była bardzo łaskawa i zamiast mrozów, panowała prawdziwie wiosenna temperatura, toteż z orszakami wyruszyło zdecydowanie więcej osób. Najwięcej radości miały dzieci, które z koronami na głowach czuły się jak monarchinie lub monarchowie.

- Jest bardzo fajnie, bo kolorowo i wesoło. A korona jest bardzo ładna i dzisiaj jestem królową - stwierdziła mała Oliwka.

W oczekiwaniu na przybycie gwiaździstych orszaków zgromadzonych na placu Bartosza Głowackiego śpiewem kolęd zabawiali uczniowie Katolickiej Szkoły Podstawowej im. św. Jana Pawła II, która wspólnie z Katolickim Centrum Pomocy Rodzinie była organizatorem tarnobrzeskiego Orszaku Trzech Króli.

Tegorocznemu orszakowi towarzyszyły konkursy plastyczne „Zaprojektuj kartkę świąteczną - Matka Boża, którą zobaczyli Trzej Królowie” oraz na najpiękniejszą, własnoręcznie wykonana królewską koronę. Na uczestników czekały sympatyczne niespodzianki.


KONKURS. Szedłeś w Orszaku Trzech Króli? Rozpoznaj się na zdjęciu i wygraj nagrodę.

Szczegóły w niedzielę o 17.00.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama