Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Kulturalny początek roku

330 tys. złotych kosztować będzie modernizacja Domu Kultury we Wrzawach w gminie Gorzyce.

Pozyskanie tak dużej kwoty przez lokalny samorząd było możliwe, gdyż gmina ta wraz z Baranowem Sandomierskim realizuje projekt pt. „Rozwój infrastruktury oraz oferty kulturalnej na terenie gmin Baranów Sandomierski i Gorzyce”.

Dzięki tej współpracy projekt zasiliły pieniądze z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

- Zakres prac w Domu Kultury we Wrzawach obejmuje między innymi izolację fundamentów, odtworzenie elementów elewacji budynku, wykonanie nowych okładzin schodów zewnętrznych, wymianę części dachu, okien, drzwi i instalacji elektrycznej, a także przebudowę i malowanie pomieszczeń - wylicza Monika Zając, rzecznik Urzędu Gminy w Gorzycach.

Nagłośnienie przyda się podczas organizacji koncertów takich jak ten   Gorzyce
Nagłośnienie przyda się podczas organizacji koncertów takich jak ten
Andrzej Capiga /Foto Gość

Inwestycja powinna zakończyć się w kwietniu. Do tej pory zajęcia dla dzieci i młodzieży odbywać się będą w Szkole Podstawowej we Wrzawach. Zamknięta będzie także biblioteka.

290 tys. złotych natomiast Gminny Ośrodek Kultury w Gorzycach wykorzysta na zakup sprzętu. - Za te pieniądze zakupione zostanie nagłośnienie, oświetlenie sceniczne, tablice multimedialne oraz hale namiotowe - dodaje pani rzecznik .

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma