Nowy numer 43/2020 Archiwum

Dołącz do Trzech Króli

W naszej diecezji podczas orszaków Trzech Króli będzie prowadzona zbiórka charytatywna dla Domu Pomocy Społecznej w Gościeradowie.

W tym roku orszaki Trzech Króli wyruszą pod wspólnym hasłem: „Bóg jest dla wszystkich”. Od kilku lat te największe jasełka w plenerze gromadzą tysiące osób. W tym roku nie może zabraknąć i ciebie. Zapraszamy na orszaki organizowane w dużych miastach i małych miejscowościach. Podczas nich będzie prowadzona zbiórka środków czystości i słodyczy dla Domu Pomocy Społecznej w Gościeradowie. Wyznaczeni wolontariusze diecezjalnej Caritas będą kwestowali na rzecz dzieci i osób dorosłych przebywających w tej placówce. Każdy z nas, uczestnicząc w orszaku, może włączyć się we wspólną pomoc i jako dar niesiony Dzieciątku Jezus może przekazać potrzebne środki dla osób potrzebujących.

Ostrowiec Świętokrzyski. Trzy orszaki wyruszą o 13.00 z poszczególnych parafii miasta: Matki Bożej Saletyńskiej, Miłosierdzia Bożego i św. Michała Archanioła. Wspólne spotkanie odbędzie się o 13.30 na rynku, gdzie uczestnicy oddadzą pokłon Dzieciątku i zawierzą Mu miasto oraz jego mieszkańców. Na uczestników czekają niespodzianki i atrakcje.

Tarnobrzeg. Orszak wyruszy z parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy św. o 9.30. Dołączy do niego pochód z parafii Miłosierdzia Bożego po Mszy św. o 10.00. Trzecia grupa ruszy z parafii Chrystusa Króla o 10.30, a czwarta - ze św. Barbary o 9.30. Orszak gwieździsty zakończy się na rynku scenami jasełek i pokłonem przed obrazem Matki Bożej Dzikowskiej oraz zawierzeniem rodzin Jej opiece. - Zakończymy orszak wspólnym śpiewem kolęd z rodzinami. Będą sprzedawane „Szczodroki” - zaznacza ks. Michał Majecki. W przygotowanie włączyły się parafie, szkoły katolickie i organizacje oraz stowarzyszenia z dekanatu.

Stalowa Wola. Orszak rozpocznie się Mszą św. o 11.00 w kościele Opatrzności Bożej. Zebrani udadzą się w stronę klasztoru braci kapucynów. Po drodze znajdzie się czas na kolędowanie. Będą także wystawione przez młodzież sceny jasełkowe. U celu na przybyszów będzie czekała żywa szopka, gdzie uczestnicy wraz z królami pokłonią się Dzieciątku.

Sandomierz. W tym mieście orszaki po wspólnej Mszy św. wyruszą równolegle o 12.00 z trzech miejsc: kościoła Podwyższenia Krzyża Świętego, św. Pawła i Matki Bożej Królowej Polski. Wspólne spotkanie orszaków i pokłon Dzieciątku odbędą się na Rynku Starego Miasta o 12.45.

Nowa Dęba. Orszak wyruszy w dwóch kolumnach o 13.00 z kościoła Matki Bożej Królowej Polski, zaś o 13.15 z kościoła Podwyższenia Krzyża. Po drodze na Planty będą odegrane sceny jasełkowe. Finał uroczystości odbędzie się na tarasie Samorządowego Ośrodka Kultury ok. 13.30.

Staszów. Orszak wyruszy o 12.00 z trzech kierunków: spod kościoła św. Barbary, od terenu Zespołu Szkół przy ul. Koszarowej oraz z ronda przy ul. Langiewicza i będzie zmierzał do rynku. Rozwiązanie orszaku planowane jest w sanktuarium św. Jana Pawła II.

Janów Lubelski. Orszak wyruszy w dwóch kolumnach, pierwsza - z sanktuarium po Mszy św. o 10.30, druga - z kościoła św. Jadwigi po Mszy w. o 10.00. Wspólne spotkanie i pokłon Dzieciątku Jezus przy szopce na janowskim rynku.

Gawłuszowice. Orszak rozpocznie się w trzech różnych miejscach parafii o 13.15. - Jeden król rozpocznie marsz w Kliszowie, drugi - w Woli Zdakowskiej, a trzeci - w Gawłuszowicach. Przechodząc przez miejscowości, zapraszać będą do uczestnictwa w orszaku. Każdy król ma przyprowadzić jak największą grupę swoich dworzan. W centrum Gawłuszowic ok. godz. 14 wszyscy spotkają się, aby uczestniczyć w krótkich jasełkach i udadzą się do żywej szopki przygotowanej przy kościele. Po przyjściu wszyscy złożą hołd Dziecięciu. Następnie rozpocznie się wspólne kolędowanie. Zaplanowano także przy szopce zagrodę dla zwierząt - wymienia ks. proboszcz Witold Szczur.

Rudnik nad Sanem. Rozpoczęcie spotkania Mszą św. o 11.00. Po modlitwie Anioł Pański orszak wyruszy na trasę do Rynku. Po drodze wystawione zostaną okolicznościowe sceny, w które zaangażowana jest licznie społeczność miasta. Na Rynku będą szopka ze Świętą Rodziną oraz zagrody z owcami, baranami, kozami, alpakami i gołębiami.

Gorzyce. Orszaki rozpoczną się o 11.30 pod miejscowymi szkołami, po drodze zbierając kolejnych uczestników marszu. Ze śpiewem kolęd na ustach wszyscy będą podążać do miejscowego kościoła, aby o 12.00 złożyć hołd Chrystusowi. Zakończeniem orszaku jest wspólna Msza św.

Potok Stany. Przedsięwzięcie przygotowuje Gminny Ośrodek Kultury przy współpracy z parafią i miejscową szkołą. - Wszyscy uczestnicy orszaku spotkają się najpierw na Mszy św. o 11.00 w świątyni parafialnej. Po Eucharystii na placu kościelnym zostanie odegrana pierwsza ze scen biblijnych, a podczas barwnego korowodu kolejne sceny. Centralnym momentem będzie pokłon złożony Bożemu Dzieciątku - zaznacza Grażyna Pietrzyk, dyrektor szkoły i współorganizatorka.

Koniemłoty. Orszak rozpocznie się o 11.00, królowie będą maszerować z trzech stron: od strony Sichowa i Pacanówki, od Grzybowa oraz od Sielca. Orszaki spotkają się na placu obok szkoły podstawowej, skąd wspólnie udadzą się na Mszę św. do kościoła parafialnego. Po Eucharystii odbędzie się wspólne kolędowanie.

Turbia. Tutaj orszak Trzech Króli zostanie zorganizowany po raz pierwszy. - Wymarsz przewidywany jest z kościoła parafialnego po Mszy św. o 10.30. W czasie drogi oprócz okolicznościowych śpiewów przewidywane są sceny odgrywane na podstawie otrzymanych scenariuszy - mówi Damian Biały, organizator marszu. W orszak czynnie zaangażowana będzie młodzież z miejscowego Zespołu Szkół.

Opatów. W parafii oo. bernardynów oraz w kolegiacie św. Marcina będzie odprawiona Msza św. o 12.00. Po niej orszaki połączą się i wspólnie przejdą na Rynek. Przy Urzędzie Miasta odbędzie się zawierzenie mieszkańców Dzieciątku Jezus. Zwieńczeniem będzie przegląd kolęd i pastorałek w Domu Kultury.

Obrazów. Orszak wyruszy z trzech części parafii o 10.00. Jego uczestnicy spotkają się w kościele parafialnym. Zostaną powitani przez Świętą Rodzinę z dzieciątkiem. Królowie złożą swoje dary, po czym rozpocznie się Msza św.

Słupia Nadbrzeżna. Orszak rozpocznie się na parkingu obok kościoła. Tu ustawiona zostanie szopka z wielkimi figurami. Z tego miejsca zebrani przejdą w orszaku do świątyni. Po Mszy św. przewidziany jest dalszy przemarsz ulicami miejscowości ze śpiewem kolęd.

Radomyśl nad Sanem. Orszak rozpocznie się o 14.00 w sanktuarium Matki Bożej Bolesnej i Pocieszenia. Następnie uczestnicy przemaszerują w barwnym korowodzie ulicami Radomyśla. Po zakończeniu orszaku rozstrzygnięcie konkursu na stroik adwentowy i najbardziej ozdobną koronę królewską.

Chobrzany. Orszak Trzech Króli rozpocznie się o 10.00 i wyruszy sprzed „starej plebanii” pobliskimi ulicami do kościoła, gdzie dzieci przedstawią jasełka. a następnie będzie sprawowana Msza św.

Majdan Królewski. Orszak rozpocznie Msza św. w parafialnym kościele o 10.30. Po Mszy św. marsz wyruszy w kierunku Domu Kultury, gdzie uczestnicy zaproszeni są na jasełka bożonarodzeniowe.

Gościeradów. Orszak rozpocznie się o 11.30 przy Gminnym Ośrodku Kultury i wyruszy w kierunku kościoła parafialnego, gdzie zakończy się wspólną Mszą św. o 12.00.

Osiek. Orszak wyruszy z placu przy kościele parafialnym o godz. 14.30, przejdzie ulicami miasta i powróci do świątyni, gdzie odbędzie się wspólne kolędowanie. Uczestnicy Orszaku zaproszeni są na herbatę i słodki upominek.

Dwikozy. Orszak rozpocznie Msza św. o 12.00 w parafialnym kościele, następnie Orszak przejdzie do Szkoły Podstawowej, gdzie odbędą się jasełka i zakończenie Orszaku.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama