Nowy numer 39/2023 Archiwum

Pomaganie przez kolędowanie

W najbliższą niedzielę odbędzie się już XXII Serbinowska Kolęda. Także tym razem połączona z akcją charytatywną.

Dwudziesty drugi raz na scenie sali parafialnej przy kościele pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnobrzegu w kolędowym repertuarze zaprezentują się dzieci i młodzież. Konkurs, którego organizację przed siedmiu laty przejęli Rycerze Kolumba z Rady 15239 im. bł. męczennika ks. Jerzego Popiełuszki w Tarnobrzegu, odbędzie się w dwóch kategoriach wiekowych - przedszkoli oraz szkół podstawowych z oddziałami gimnazjalnymi. Chętni jeszcze mogą zgłaszać swoje uczestnictwo w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

- Podobnie jak w roku ubiegłym, także tegorocznemu konkursowi będzie towarzyszyć akcja charytatywna na rzecz Arka. Po Mszach św. w kościele na osiedlu Serbinów przeprowadzimy zbiórkę pieniędzy do puszek. Datki będzie można złożyć także podczas samego konkursu, na sali bowiem również znajdą się puszki - informuje Rafał Szczypta z Rady 15239. - W ubiegłym roku zwróciła się do nas mama Arka z prośbą o pomoc dla jej syna, który po tragicznym wypadku wymaga specjalistycznej rehabilitacji oraz łóżka pionizacyjnego.

Intensywny turnus rehabilitacyjny pozwoli Arkowi na opanowanie najprostszych czynności, ale także przywróci mu wiarę w siebie i w ludzi. Okres bożonarodzeniowy to czas przepełniony miłością i życzliwością. Dlatego postarajmy się ją okazać szczególnie mocno Arkowi.

Zbiórka pieniędzy będzie towarzyszyła także jutrzejszemu koncertowi Macieja Miecznikowskiego pt. "Z kolędą i pastorałką przez świat", który wystąpi o godz. 19 w kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Tarnobrzegu. Datki przeznaczone zostaną na dokończenie budowy hospicjum na osiedlu Miechocin.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast