Nowy numer 48/2020 Archiwum

Chłopcy z WC-Plus

Wielkim marzeniem Wojtka, Czesia i kolegów są nowe organy elektroniczne, stare niestety coraz częściej zawodzą. Dzięki nam wszystkim ich pragnienie może się spełnić.

W Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej Intelektualnie w Tarnobrzegu, prowadzonego przez Zgromadzenie Sióstr Służebniczek NMP NP, od kilkunastu lat działa zespół muzyczny WC-Plus, czyli Wojtek, Czesio plus koledzy.

– Kiedy powstawał zespół zostały zakupione instrumenty, ale nie był to nowy sprzęt, tak jak w przypadku organów. Nikt nie wiedział bowiem, czy zamysł byłej dyrektor domu s. Elżbiety, marzącej o powstaniu muzycznego bandu, powiedzie się – mówi pani Alina, pracownik socjalny w DPS.

Już w pierwszych latach grania zespołu, nad którym czuwa muzykoterapeuta Arkadiusz Wiecha, okazało się, że był to strzał w dziesiątkę. Chłopcy od początku zaczęli deklasować innych uczestników różnego rodzaju festiwali, przeglądów, także tych międzynarodowych. Dzisiaj WC-Plus może poszczycić się wieloma znaczącymi sukcesami. Aby jednak utrzymać wysoki poziom potrzebuje nowych instrumentów. – Z uwagi na wiek i zużycie organy, które są szczególnie mocno eksploatowane, czasami zawodzą, co bardzo deprymuje chłopców. I tak zrodziła się myśl zorganizowania zbiórki pieniędzy na realizację ich marzenia – wyjaśnia s. Teresa, dyrektor domu.

Prośbę o wpłacanie datków muzycy z Mokrzyszowa opublikowali na swoim profilu facebookowym.

„Kochani Przyjaciele!

Zwracamy się do Was z wielką prośbą…
Prosimy o Waszą dobroć…
Prosimy o wielki dar Waszego serca…
My chłopcy z zespołu WC-Plus”

Z pomocą chłopcom przyszedł także Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie, który w dowód uznania dla ich dokonań i sympatii zamieścił na swojej stronie internetowej apel o wsparcie finansowe zakupu nowych organów.

Zbiórka trwa już od dłuższego czasu. Dzięki nagłośnieniu w mediach jest szansa, że szybciej uda się zgromadzić potrzebną kwotę. Numer konta, na które można wpłacać dowolne datki, umieszczony jest na profilu domu na Facebooku „Dps Tarnobrzeg” https://www.facebook.com/dpstarnobrzeg.mokrzyszow.7 oraz stronie WDK w Rzeszowie http://www.wdk.podkarpackie.pl/.

– Sukcesy zachęcają chłopców do poszerzania swoich umiejętności. Podejmują więc naukę gry na innych instrumentach – gitarze, klawiszach i perkusji. Pragną się rozwijać, a to bardzo cieszy – mówi s. Teresa.

Obecnie razem z Wojtkiem i Czesiem zespół tworzą Marcin, Jarek, Kuba, Karol, Darek oraz s. Agata i pani Emilia. Pomóżmy spełnić ich marzenie!

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama