Nowy numer 48/2020 Archiwum

Światło jest w nas

Płonące świece stanęły w kościołach, szpitalu, hospicjach, Zakładzie Pielęgnacyjno-Opiekuńczym, szkołach, muzeum i wielu innych instytucjach i placówkach.

W tym roku akcji towarzyszy motto: "W tobie jest światło". - Chcemy w ten sposób zwrócić uwagę, że to my możemy być światłem, które poniesiemy innym. Abyśmy byli odważni zapalać je w osobach, które spotkamy na swojej drodze - mówi Michał Sendrowicz, komendant Hufca ZHP w Tarnobrzegu.

Przez kilka dni harcerze z tarnobrzeskiego hufca roznosili Betlejemskie Światło Pokoju. Trafiło ono także do mieszkańców Gorzyc, Grębowa i Nowej Dęby. - Byliśmy już w bibliotece, liceum, a teraz przyszliśmy do zamku Tarnowskich, żeby i tutaj zapłonęło światełko. Wszędzie jesteśmy mile przyjmowani - opowiada Gabryś, który z grupą druhen i druhów przekazywał światło z Betlejem.

W ramach podziękowania od muzealników otrzymali miłe upominki.

Światło jest w nas   Podczas Wigilii Miejskiej światło otrzymał także Dariusz Bożek Marta Woynarowska /Foto Gość - Betlejemskie Światło Pokoju przywieźliśmy z Zakopanego, gdzie przekazali nam je słowaccy skauci. Przekazanie odbyło się po uroczystej Mszy św. w sanktuarium na Krzeptówkach o północy z soboty na niedzielę. Druhna naczelniczka przekazywała światło wszystkim delegacjom, w tym naturalnie także i naszej - mówi komendant Sendrowicz.

W Zlocie Betlejemskim, którego zwieńczeniem jest Eucharystia i przekazanie światła, także w tym roku uczestniczyła liczna delegacja harcerzy z Tarnobrzega. - Do Zakopanego pojechało 50 osób. Każdego roku staramy się, by jak najliczniejsza grupa uczestniczyła w tym wyjątkowym i podniosłym wydarzeniu. Jest to możliwe dzięki życzliwości Urzędu Miasta i Starostwa Powiatowego, które dofinansowują wyjazd. Z własnych pieniędzy byłoby to dość trudne - opowiada M. Sendrowicz.

Dzisiaj, podczas Miejskiej Wigilii, harcerze przekazali światło prezydentowi i przewodniczącemu Rady Miasta oraz bp. Edwardowi Frankowskiemu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama