Nowy numer 48/2020 Archiwum

Złoci medaliści przejdź do galerii

15 par świętowało w zamku Tarnowskich 50. rocznicę zawarcia związku małżeńskiego.

Medale za długoletnie pożycie małżeńskie przyznane przez prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę wręczył jubilatom sekretarz miasta Tarnobrzega Przemysław Rękas.

Składając życzenia z okazji pięknego jubileuszu, zwrócił się z prośbą do złotych jubilatów, by przekazywali swoje życiowe i małżeńskie rady młodszemu pokoleniu.

- Dzisiaj świętujecie państwo 50 i więcej lat od chwili złożenia sobie nawzajem przysięgi i powierzenia swego życia drugiej osobie. Tę przysięgę dotrzymujecie. Jest to zatem dobry moment, aby zatrzymać się i spojrzeć wstecz na przebyte razem lata, po to m.in., aby podzielić się spostrzeżeniami z innymi. Proszę, abyście zechcieli podzielić się swoimi doświadczeniami z młodymi stażem małżeństwami, by także one mogły za kilkadziesiąt lat obchodzić złote gody - mówił Przemysław Rękas.

Wśród „złotych medalistów” byli także państwo Leokadia i Marian Lądowie, którzy podali nieco żartobliwa receptę na długie wspólne lata. - Ja jestem spod znaku skorpiona, żona zaś spod wodnika. I jak czytałem, te dwa znaki nigdy się nie zgadzają, ale jest na to jedna rada - woda. W naszym związku tą woda jest żona - mówił z uśmiechem Marian Ląd. - A tak zupełnie poważnie, recepta jest jedna - wiara. Jesteśmy osobami wierzącymi, praktykującymi i nie wyobrażamy sobie, by złamać przysięgę daną drugiej osobie przed Panem Bogiem. U nas nie było i nie ma rozwodów. To jest wykluczone - zgodnie podkreślali oboje małżonkowie.

- Jak w każdym związku konieczne jest stopniowe docieranie się, zawieranie kompromisów, ustępowanie. A nade wszystko najważniejsze są miłość i wzajemny szacunek - dodała pani Leokadia.

Małżeńskie jubileusze świętowali państwo: Janina i Michał Cieślowie, Zofia i Zygmunt Chołujowie, Maria i Edward Chwiejowie, Leokadia i Ryszard Dziubowie, Zdzisława i Kazimierz Gągolowie, Danuta i Józef Kaczyńscy, Krystyna i Tadeusz Komórkiewiczowie, Jadwiga i Stefan Kozdrowie, Krystyna i Tadeusz Kuczyńscy, Leokadia i Marian Lądowie, Maria i Ludwik Meksułowie, Helena i Antoni Ornatowie, Wiesława i Jerzy Paproccy, Jadwiga i Mieczysław Piotrowscy oraz Janina i Leon Sieczkowie.

Dla jubilatów specjalny występ przygotowały młode artystki ze Studia Piosenki tarnobrzeskiego Domu Kultury pod kierunkiem Anny Pintal.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama