Nowy numer 4/2023 Archiwum

Taniej za prawko

Część mieszkańców Stalów zapłaci mniej za wydanie prawa jazdy.

Na ostatniej sesji Rady Powiatu Tarnobrzeskiego radni, na wniosek zarządu powiatu podjęli chwałę w sprawie zmniejszenia opłaty za wydanie prawa jazdy ze względu na zmianę adresu spowodowaną nadaniem nazw ulicom w Stalach. Decyzja radnych była konsekwencją postanowień Rady Gminy Grębów, która 28 lipca br. zdecydowała o nadaniu nazw ulicom w Stalach. Uchwała obowiązuje od 1 stycznia 2018 roku.

Wójt Grębowa zwrócił się z wnioskiem o podjęcie przez radę powiatu stosownej uchwały w sprawie zmniejszenia lub zwolnienia z opłat. Za pozytywnym rozpatrzeniem wniosku wójta przemawia słuszny interes mieszkańców gminy. Zarząd powiatu uwzględniając możliwości finansowe zaproponował obniżenie opłaty za wymianę dokumentu wynoszącą 100,50 zł o około 50 procent tj. do 50,50 zł. W Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców odnotowano 681 mieszkańców Stalów dysponujących dokumentem prawa jazdy. Z obniżenia opłaty będą mogły skorzystać w okresie jej obowiązywania uchwały tylko te osoby, które przedstawią dokument z nieaktualnymi danymi. Uchwały nie będzie można zastosować wobec dokumentów wystawianych po raz pierwszy, utraconych i zniszczonych.

Stale to już druga miejscowość w gminie Grębów, w której po wprowadzeniu nazewnictwa ulic, rada powiatu zdecydowała o zastosowaniu bonifikaty. Pierwszą był Grębów.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy