Nowy numer 42/2018 Archiwum

Różańce na misje

Ponad 15 tys. różańców zebranych przez Papieskie Dzieła Misyjne Diecezji Sandomierskiej poświęcił bp Krzysztof Nitkiewicz. Paciorki trafią na placówki obsługiwane przez misjonarzy pochodzących z diecezji.

- Pomysł zbiórki różańców zrodził się spontanicznie w trakcie rozmowy z ks. Grzegorzem Kasprzyckim, pracującym w Papui-Nowej Gwinei, który poprosił o przysłanie mu trochę różańców dla jego parafian - mówi ks. Daniel Koryciński.

Zbiórka została ogłoszona w internecie 20 października, w czasie Tygodnia Misyjnego, i trwała do 8 grudnia. Na apel odpowiedzieli pracownicy Kurii Diecezjalnej w Sandomierzu, klerycy kilku seminariów, zgromadzenia zakonne, 110 szkół z całej Polski, 130 parafii i bardzo duża liczba osób indywidualnych. Zebrane różańce poświęcił bp Nitkiewicz, podkreślając potrzebę stałego towarzyszenia misjonarzom przez modlitwę, wsparcie materialne oraz przez utrzymywanie z nimi kontaktów.

Zebrano ponad 15 tys. różańców na misje   Zebrano ponad 15 tys. różańców na misje ks. Tomasz Lis /Foto Gość Wszystkie różance zostały odpowiednio przygotowane, tak, by mogły bezpiecznie dotrzeć na placówki misyjne. Zostaną one przesłane do RPA, Botswany, Ugandy, Papui-Nowej Gwinei, Ekwadoru i na Kubę, gdzie pracują misjonarze z diecezji sandomierskiej, oraz do Zambii, w której posługiwał pochodzący z diecezji kard. Adam Kozłowiecki SJ.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy