Nowy numer 49/2018 Archiwum

Jak rozmawiać?

O jakości komunikacji interpersonalnej w placówkach opiekuńczo-medycznych dyskutowano w Tarnobrzegu.

Wydział w Tarnobrzegu Społecznej Akademii Nauk we współpracy z Zakładem Pielęgnacyjno-Opiekuńczym w Tarnobrzegu oraz Okręgową Izbą Pielęgniarek i Położnych w Rzeszowie zorganizował I Konferencję Szkoleniowo-Praktyczną „Jakość komunikacji interpersonalnej w placówkach pielęgnacyjno-opiekuńczych”.

Podczas konferencji poruszona została problematyka barier w komunikacji interpersonalnej, roli personelu w kształtowaniu prawidłowych relacji z pacjentami i podopiecznymi, współpracy zespołów terapeutycznych w zakresie poprawy jakości komunikacji oraz sposobów i metod rozwiązywania problemów komunikacyjnych.

O komunikacji z pacjentem w wieku podeszłym mówiła mgr Gabriela Wilk-Jakubowska. Nie zabrakło także tematu dotyczącego sposobów i metod pokonywania problemów przy komunikowaniu się z pacjentem i rodziną, o czym mówił mgr Konrad Mężyński. Natomiast prelekcję „Senior - przyjaciel, intruz, podopieczny, dobry klient, wspaniały człowiek” wygłosili dr Elżbieta Męcina-Bednarek i dr Tomasz Konopka.

Tematyka konferencji budziła spore zainteresowanie mieszkańców Tarnobrzega, o czym świadczyła pełna sala wykładowa. Sesja skierowana była m.in. do lekarzy, pielęgniarek pracujących w oddziałach szpitalnych, pielęgniarek opieki długoterminowej, opiekunów medycznych, opiekunek środowiskowych, pracowników socjalnych, terapeutów zajęciowych, psychologów i logopedów, pracowników warsztatów terapii zajęciowej i Środowiskowych Domów Samopomocy oraz osób zainteresowanych utrzymaniem prawidłowych relacji interpersonalnych, które mogą zostać zaburzone w trakcie trwania choroby.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy