Nowy numer 49/2018 Archiwum

Mistrzowie dobrych manier

Miesięczne warsztaty na temat savoir vivre'u zorganizował Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Stalowej Woli.

Pomogło Stowarzyszeniem Centrum Aktywności Społecznej "Spectrum". Warsztaty przebiegały pod hasłem: "Kwoka - warsztaty z zakresu savoir vivre'u dla dzieci z rodzin zamieszkałych na terenie Osiedla Fabrycznego w Stalowej Woli". Ich uczestnikami były dzieci w wieku 6-12 lat.

- Naszym celem było nauczenie dzieci zasad dobrego wychowania. Zorganizowaliśmy więc warsztaty prowadzone przez animatora lokalnego. Odbywały się one w Klubie Wesoła Gromadka. Ich tematyka nawiązywała do odpowiedniego ubioru na daną okoliczność, właściwego zachowania w miejscach publicznych, prawidłowego nakrycia do stołu, przygotowania przyjęcia oraz poznania zasad konwersacji - wymienia Ewelina Małek z MOPS w Stalowej Woli.

Nabyte podczas warsztatów umiejętności dzieci mogły sprawdzić podczas wyjścia do kina oraz restauracji. Każdy uczestnik otrzymał dyplom "Mistrza dobrych manier" oraz książkę "Dobre maniery Cecylki Knedelek, czyli o tym, że wypada wiedzieć, co wypada".

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy