Nowy numer 49/2018 Archiwum

Nastrojowo i nowocześnie

Zespół architektów ze Szczecina wygrał konkurs na zagospodarowanie i rewitalizację placu im. J. Piłsudskiego w Stalowej Woli.

Zdaniem sądu konkursowego zwycięzcom, którzy w nagrodę otrzymają 50 tys. złotych, udało się stworzyć nowoczesną przestrzeń publiczną zachowując jednocześnie specyficzny nastrój miejsca. Jedynym mankamentem tego projektu, jest zbytnie zbliżenie niektórych jego elementów do bloków mieszkalnych.

Sąd konkursowy przyznał także drugą nagrodę i dwa wyróżnienia.

Wszystkie nagrodzone i wyróżnione prace będą wzięte pod uwagę przy ostatecznym opracowaniu koncepcji zagospodarowania placu. Im. J. Piłsudskiego. Odbędą się także konsultacje społeczne w tej sprawie.

Widok obecny   Plac
Widok obecny
Andrzej Capiga /Foto Gość

Kwestią nie do końca jeszcze rozstrzygniętą jest sposób poprowadzenia w przyszłości ruchu kołowego przez plac. Z czterech proponowanych rozwiązań jedno utrzymuje ruch na ulicy 1- Sierpnia, tak jak jest to dziś, skrajne zaś mówi o przesunięciu tej ulicy pod tory kolejowe.

Priorytetem w sprawie komunikacji na placu i w jego okolicy jest jednak ruch pieszy, rowerowy, a w ostateczności komunikacją miejską.

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy