Nowy numer 48/2020 Archiwum

Nastrojowo i nowocześnie

Zespół architektów ze Szczecina wygrał konkurs na zagospodarowanie i rewitalizację placu im. J. Piłsudskiego w Stalowej Woli.

Zdaniem sądu konkursowego zwycięzcom, którzy w nagrodę otrzymają 50 tys. złotych, udało się stworzyć nowoczesną przestrzeń publiczną zachowując jednocześnie specyficzny nastrój miejsca. Jedynym mankamentem tego projektu, jest zbytnie zbliżenie niektórych jego elementów do bloków mieszkalnych.

Sąd konkursowy przyznał także drugą nagrodę i dwa wyróżnienia.

Wszystkie nagrodzone i wyróżnione prace będą wzięte pod uwagę przy ostatecznym opracowaniu koncepcji zagospodarowania placu. Im. J. Piłsudskiego. Odbędą się także konsultacje społeczne w tej sprawie.

Plac   Plac
Widok obecny
Andrzej Capiga /Foto Gość

Kwestią nie do końca jeszcze rozstrzygniętą jest sposób poprowadzenia w przyszłości ruchu kołowego przez plac. Z czterech proponowanych rozwiązań jedno utrzymuje ruch na ulicy 1- Sierpnia, tak jak jest to dziś, skrajne zaś mówi o przesunięciu tej ulicy pod tory kolejowe.

Priorytetem w sprawie komunikacji na placu i w jego okolicy jest jednak ruch pieszy, rowerowy, a w ostateczności komunikacją miejską.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama