Nowy numer 42/2018 Archiwum

Muzeum COP

15 mln złotych z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego pozyskało Muzeum Regionalne w Stalowej Woli.

Pieniądze zostaną przeznaczona na rewaloryzację modernistycznych warsztatów szkolnych na potrzeby muzeum.

Po remoncie, który zostanie przeprowadzony w latach 2018 - 2020, w modernistycznych wnętrzach hali warsztatowej, na przestrzeni 2 tys. m. kw. zaprezentowana zostanie po raz pierwszy w Polsce w tak szerokim zakresie historia narodzin i rozwoju Centralnego Okręgu Przemysłowego.

- Wystawę utworzy kilkaset zabytków związanych z COP: militaria, pojazdy, rowery, motocykle, wyposażenia wnętrz. Główną jej atrakcję stanowić będzie jednak unikatowa kolekcja historycznych (w większości sprawnych) maszyn będących na wyposażeniu warsztatów. W warsztatach zachowany jest bowiem oryginalny zestaw obrabiarek-tokarek, frezarek, wiertarek stanowiących pierwotnie część parku maszynowego. Wystawę wzbogacą także urządzenia interaktywne i multimedialne umożliwiające zwiedzającym poznawanie i zdobywanie wiedzy, obserwację i odkrywanie - powiedziała Magdalena Wielgocka z Muzeum Regionalnego w Stalowej Woli.

 

 

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy