Nowy numer 48/2020 Archiwum

Mistrzowie debaty

Festiwal Bezpiecznej Młodości zakończył projekt pt. "Bezpieczna młodość w gminie Zaleszany".

Na jego realizację lokalny samorząd dostał prawie 15 tys. zł rządowej dotacji. W projekt zaangażowało się ponad 60 uczniów.

- Młodzież ze szkół w Zaleszanach, Zbydniowie oraz Turbi przeszła cykl szkoleń, w których przy pomocy doświadczonego trenera Stanisława Baski uczyła się przeprowadzać debatę. Po szkoleniach odbyły się eliminacje szkolne drużyn, które wyłoniły zwycięskie zespoły uczniów, biorące następnie udział w Gminnych Debatach Oxfordzkich. Zwycięską drużyną okazała się grupa gimnazjalistów ze Zbydniowa - powiedziała Katarzyna Sabat, koordynator projektu.

Mistrzowie debaty   Prace plastyczne o profilaktycznej tematyce Sebastian Nabrzeski Podczas festiwalu rozstrzygnięto też konkursy plastyczne na plakat profilaktyczny pod hasłem: „Stop przemocy w sieci” oraz „Dopalaczom mówimy - NIE”. Wpłynęło prawie 50 prac. Komisja w składzie: Jan Nowak, Stanisław Baska oraz Sebastian Nabrzeski pierwsze miejsca przyznała Magdalenie Grzybowskiej z Zespołu Szkół w Zbydniowie i Izabeli Kotwicy z ZS w Zaleszanach.

- Festiwal Bezpiecznej Młodości to również prezentacja dram teatralnych o profilaktycznym charakterze oraz nagrodzenie najbardziej aktywnych młodych mieszkańców gminy, którzy na specjalnie założonym blogu projektu wyrażali opinie i poglądy na tematy związane z dopalaczami czy też cyberprzemocą - dodała pani Katarzyna. Najaktywniejszy był uczeń ZS w Zaleszanach Daniel Zieliński, który otrzymał bilet do kina oraz kupon do pizzerii.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama