Nowy numer 43/2020 Archiwum

Gotowi by pomagać bezdomnym

W tarnobrzeskim Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie o wsparciu i pomocy na jaką mogą liczyć osoby bezdomne rozmawiali przedstawiciele różnych służb.

Spotkanie było okazją do podsumowania kończącego się roku, a także do sprawdzenia gotowości instytucji i organizacji przed nadchodzącą zimą. Omówiono obowiązującą procedurę postępowania w przypadku konieczności udzielenia natychmiastowej pomocy osobie bezdomnej i podjęto szczegółowe ustalenia dotyczące współpracy podejmowanej w celu wszechstronnego wsparcia. Obecni na spotkaniu funkcjonariusze policji i straży miejskiej oraz pracownicy służby zdrowia, domu pomocy społecznej, schroniska dla bezdomnych, Spółdzielni Socjalnej KONAR i pracownicy socjalni MOPR wymienili się doświadczeniami z pracy i ustalili kierunki działań w sezonie zimowym 2017/2018 w Tarnobrzegu.

Na terenie miasta Tarnobrzega informacje i pomoc osoby bezdomne mogą uzyskać w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie, ul. Kopernika 3, tel. 15 822 60 97. Na terenie miasta działa także schronisko dla bezdomnych, które mieści się przy ulicy Zwierzynieckiej 22a przy Domu św. Matki Teresy. Osoby bezdomne mogą także liczyć na gorący posiłek, który wydawany jest codziennie w barze „Domowe Jadło”, prowadzonym przez Konar, mieszczącej się przy ulicy św. Barbary 1B (dawna stołówka przy internacie ZSP nr 3). Posiłek wydawany jest w każdy dzień tygodnia w godzinach od 11 do 12.30.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama