Nowy numer 43/2020 Archiwum

Szli odważnie ku prawdzie

Po raz szósty mężczyźni przemaszerowali ulicami Tarnobrzega.

W tym roku Marsz Mężczyzn rozpoczął się w kościele pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy na osiedlu Serbinów, gdzie o godz. 15 jego uczestnicy odmówili Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Po modlitwie, w dobrych nastrojach, mimo niesprzyjającej pogody, przeszli do parafii pw. Chrystusa Króla. Tegorocznemu marszowi przyświecało hasło „Odważnie ku prawdzie”.

- Marsz ma na celu jednoczenie mężczyzn wokół wartości katolickich, rodzinnych i patriotycznych, a także motywowanie ich do wspólnego działania w duchu miłosierdzia, jedności i prawdy - podkreślił Rafał Szczypta, przedstawiciel Rycerzy Kolumba z Rady 15239 im. bł. męczennika ks. Jerzego Popiełuszki, będących głównym organizatorem akcji.

Szli odważnie ku prawdzie   Panowie przeszli z parafii pw. MBNP do kościoła Chrystusa Króla Marta Woynarowska /Foto Gość Uwieńczeniem marszu był koncert pt. „Śladami miłości” ku czci św. Jana Pawła II, w wykonaniu krakowskiego zespołu Noro Lim z wokalistką Ewą Akšamović.

Muzycy swoją muzyką przepojoną poetyką wprowadzili słuchaczy w nastrój zadumy, refleksji. Wykonali utwory z tekstami Ewy Akšamović i muzyką oraz aranżacją Rafała Alickiego.

- Dzisiaj staraliśmy się podążać śladami miłości. Św. Jan Paweł II w każdym napisanym tekście, każdej homilii, wierszu pozostawił nad drogowskazy, zgodnie z którymi winniśmy kroczyć zmierzając do miłości. Bo któż za nią nie tęskni, nie szuka jej. Dziękujemy Bogu dzisiaj i każdego dnia za dar Jana Pawła II, za to że był z nami przez wiele lat. I chociaż nie go już od dłuższego czasu to jednak wciąż jest obecny wśród nas - powiedziała na zakończenie koncertu Ewa Akšamović.

Dziękując publiczności za ciepłe przyjęcie, słowa wdzięczności skierowała także do patronów honorowych wydarzenia - biskupa rzeszowskiego Jana Wątroby, marszałka podkarpackiego Władysława Ortyla, starosty tarnobrzeskiego Pawła Bartoszka oraz prezydenta Tarnobrzega Grzegorza Kiełba.

Artystom za duchową ucztę podziękował proboszcz parafii pw. Chrystusa Króla ks. Adama Marek.

- Zespół Noro Lim gościł dzisiaj u nas po raz drugi. W Wielkim Poście przyjechali no nas z programem słowno-muzycznym, który jeszcze głębiej miał wiernych wprowadzić w rozważania Męki Pańskiej. Dzisiejszym koncertem chcieliśmy nie tylko zakończyć VI Marsz Mężczyzn, ale zgodnie już z tradycją uświetnić nasze parafialne święto patronalne - powiedział ks. Adam Marek.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama