Nowy numer 43/2020 Archiwum

Ubrania, zabawki, słodycze

Tak, jak w całej Polsce, również w Tarnobrzegu zorganizowana została akcja "Pomóż dzieciom przetrwać zimę".

Zbiórka darów odbywa się na placu Bartosza Głowackiego, gdzie od godz. 10 do 15 wolontariusze ze sztabu akcji, który w tym roku utworzył Zespół Asysty Rodzinnej przy Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie w Tarnobrzegu, mimo przenikliwego zimna, pełnią dyżur i zachęcają mieszkańców miasta do wsparcia dzieci z ubogich rodzin.

Do specjalnie oznakowanego samochodu tarnobrzeżanie przynoszą ubrania, żywność o długim terminie przydatności, w tym słodycze, zabawki, przybory szkolne. Drugi punkt zbiórki znajduje się w markecie „Stokrotka” przy ul. Moniuszki.

- Niedzielna akcja nie kończy bynajmniej naszej zbiórki, która będzie kontynuowana od 27 listopada do 15 grudnia. Podobnie jak w poprzednich latach będzie można przynosić dary do siedziby MOPR przy ul. Kopernika do pokojów nr 214 i 217 - mówi Agata Motyka, szefowa tarnobrzeskiego sztabu akcji i koordynatorka asysty rodzinne w MOPR . - Bardzo mile widziane są ubrania, obuwie dla dzieci, które nie muszą być nowe, można przynosić również używane, ale pod warunkiem, iż są wyprane i w dobrym stanie. Naturalnie przyjmujemy artykuły spożywcze, w tym słodycze, tak bardzo lubiane przez dzieci, zabawki, przybory szkolne, książki, środki czystości. Ogólnie to wszystko co dzieciom jest potrzebne i co sprawi im radość.

Do akcji „Pomóż dzieciom przetrwać zimę” włączyli się również uczniowie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3, czyli „budowlanki”, którzy będą prowadzić zbiórkę na terenie swojej placówki. Zebrane dary przekażą do MOPR, gdzie wolontariusze akcji przygotują paczki, które jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia trafią do wytypowanych rodzin, pozostających w trudnej sytuacji. - Chcemy sprawić dzieciom prezent na gwiazdkę i by nadchodzące święta były dla nich radośniejsze - dodaje Agata Motyka.

Liczba obdarowanych rodzin będzie zależeć od hojności tarnobrzeżan.

Dary można przynosić do 15 grudnia, do siedziby MOPR przy ul. Kopernika 3, w godzinach jego pracy, czyli od 7.30 do 15.30.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama