W kościele seminaryjnym chóry oraz solowi artyści zaprezentowali arcydzieła muzyki i śpiewu kościelnego.
W Wyższym Seminarium Duchownym odbyło się spotkanie osób zrzeszonych w Stowarzyszeniu Przyjaciół Wyższego Seminarium Duchownego. Rozpoczęła je wspólna Msza św. w seminaryjne kaplicy, której przewodniczył ks. Rafał Kułaga, rektor seminarium.
Uwieńczeniem przyjacielskiego spotkania był przygotowany koncert cecyliański, który organizowany jest corocznie z okazji obchodów wspomnienia św. Cecylii, patronki śpiewu kościelnego.
W kościele seminaryjnym św. Michała Archanioła zaprezentował się chór „Canticus” ze Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia z Tarnobrzega oraz chór Wyższego Seminarium Duchownego w Sandomierzu, zaś koncert organowy wykonał pan Andrzej Budziński, organista z parafii Matki Bożej Saletyńkiej w Ostrowcu Świętokrzyskim.
Występ chóru kleryckiego Archiwum seminarium – Za kilka dni będziemy przeżywali wspomnienie liturgiczne św. Cecylii dziewicy i męczennicy. W Kościele jest ona patronką muzyków kościelnych, organistów, chórów. Człowiek, nie jest w stanie wyrazić towarzyszących mu emocji, takich jak radość, uwielbienie, tylko samymi słowami. Okazuje radość całym ciałem oraz śpiewem. Dlatego już w Starym Testamencie oddawano cześć Bogu poprzez śpiew. Król Dawid, który wprowadzał Arkę Przymierza śpiewał z wielkiej radości na cześć Pana. Ta praktyka przyjęła się również w Kościele. Od początku jego istnienia uczniowie Chrystusa śpiewali psalmy, pieśni na Jego cześć – podkreślał ks. Leszek Chamerski, seminaryjny wykładowca muzyki kościelnej.
Koncert organowy Archiwum seminarium Podczas koncertu najpierw chórzyści z Tarnobrzega zaprezentowali utwory maryjne na głosy oraz francuskie piosenki misyjne, chór klerycki zaprezentował pieśń „Sacerdos Pontifex”, utwór Mikołaja Gomułki „Kleszczmy w dłonie”, który nazywany jest hejnałem sandomierskim.
Podczas koncertu zebrani w kościele miłośnicy muzyki kościelnej mogli także posłuchać utworów organowych wykonywanych Andrzeja Budzińskiego.