Nowy numer 38/2023 Archiwum

Mężczyźni, pokażcie się!

"Odważnie ku prawdzie" to hasło tegorocznego Marszu Mężczyzn w Tarnobrzegu.

VIII Marsz Mężczyzn, który odbędzie się w niedzielę 26 listopada, tym razem rozpocznie się w kościele pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy na osiedlu Serbinów, gdzie o godz. 15 zostanie odmówiona Koronka do Bożego Miłosierdzia. Po nabożeństwie panowie i chłopcy przejdą ulicami miasta do kościoła pw. Chrystusa Króla. Każdemu z dotychczasowych siedmiu marszy towarzyszyło specjalne hasło; w tym roku wzywa ono do odważnego dążenia do prawdy.

Uwieńczeniem męskiej demonstracji będzie koncert pt. „Śladami miłości” ku czci św. Jana Pawła II, który rozpocznie się o godz. 17 w kościele na Skalnej Górze. Do wysłuchania występu krakowskiego zespołu Noro Lim z Ewą Aksamović, wokalistką oraz autorką większości tekstów piosenek z repertuaru grupy, zaproszeni są wszyscy mieszkańcy miasta.

Idea marszu mężczyzn pojawiła się w Tarnobrzegu w 2012 r. Jej inicjatorami byli Rycerze Kolumba z Rady 15239 im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Tarnobrzegu oraz nieżyjący już ks. prał. Michał Józefczyk, proboszcz serbinowskiej parafii. Celem marszów jest nie tylko jednoczenie mężczyzn, ale przede wszystkim zamanifestowanie ich przywiązania do wiary katolickiej, której publicznego wyznawania się nie wstydzą. Pragną również podkreślić, jak istotną rolę pełnią mężczyźni w życiu religijnym swych rodzin oraz otoczenia, w którym funkcjonują.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast