Nowy numer 44/2020 Archiwum

Pomost serc przejdź do galerii

Z okazji Dnia Seniora w Tarnobrzeskim Domu Kultury odbył się specjalny koncert dedykowany starszym mieszkańcom miasta.

Na scenie zaprezentowali się artyści ze wszystkich pokoleń, począwszy od przedszkolaków, poprzez młodzież po dorosłych. Przez parę godzin śpiewem, tańcem, dowcipem z najwyższej, bo Tuwimowej półki, bawili seniorów, którzy wypełnili salę widowiskową.

- Koncert „Pomost serc” został zorganizowany po raz trzeci i wynika on naprawdę z potrzeby serca. Można powiedzieć, że wszyscy, którzy dzisiaj występują oferują serce za serce, dając swój talent, swoją młodość, entuzjazm, radość życia. Rodzi się pytanie: skąd wzięła się myśl, by taki koncert dla seniorów zorganizować? Otóż pracując w Zakładzie Pielęgnacyjno-Opiekuńczym, na co dzień mam do czynienia z osobami starszymi i znam doskonale ich potrzeby, oczekiwania, ale również wiem, co może dać im radość i oderwanie się od swego cierpienia, zmartwienia - mówiła Barbara Zych, kierownik Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczego w Tarnobrzegu, pomysłodawczyni organizowania koncertów „Pomost serc”. - Jest to również forma podziękowania seniorom za ich trud włożony w wychowanie swych dzieci, wnuków, za pracę, za wszystko co nam dali i nadal dają.

Przed zgromadzoną publicznością, wśród której nie zabrakło przedstawicieli władz miasta, duchowieństwa, instytucji, jako pierwszy, piosenką zmarłego niedawno Zbigniewa Wodeckiego - „Zacznij od Bacha”, rozpoczął koncert Zespół Pieśni i Tańca Dzikowianie. Z humorystycznymi puentami oraz piosenkami skomponowanymi do tekstów Juliana Tuwima zaprezentowali się uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika. Po nich zaś na scenie pojawiły się dzieci z przedszkoli nr 5 i 13, Zespół Ocicanki oraz ukraińska młodzież, w swoich strojach narodowych, ucząca się w tarnobrzeskich szkołach ponadgimnazjalnych.

W hallu natomiast swoje stoiska prezentowały instytucje jak Zakład Ubezpieczeń Społecznych, placówki i firmy zajmujące się ochroną zdrowia, kosmetologią. Była zatem okazja do sprawdzenia poziomu cukru, zmierzenia ciśnienia, a także nabycia naturalnych kosmetyków.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama