Nowy numer 43/2020 Archiwum

By czas nie zatarł śladów

„Ofiarne życie księdza Mieczysława Porawskiego”, to wspomnienie niezwykłego kapłana, który przez ponad 50 lat służył w parafii pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Racławicach koło Niska.

Zespół redakcyjny składający się z parafian pod kierunkiem byłej burmistrz Gminy i Miasta Nisko Bronisławy Barć postanowił opracować i wydać w formie książkowej wspomnienie o tym kapłanie. Zdążyli przed dziesiątą rocznicą jego śmierci.

- Uważamy, że jest to odpowiedni moment, by czas nie zatarł w pamięci osoby i czynów ks. Mieczysława, tak na niwie duszpasterskiej, jak i społeczno-gospodarczej. Wciąż jeszcze żyją ludzie, którzy pamiętają jego posługiwanie wiernym, jego prace, a także powiedzonka i żarty - uzasadnia napisanie książki pani Bronisława.

Większość informacji zawartych w tej pięknie wydanej publikacji z dużą liczbą zdjęć pochodzi z kroniki parafialnej. Ich dopełnieniem są wspomnienia kapłanów, którzy dobrze znali ks. Mieczysława Porawskiego: bp Edwarda Frankowskiego, abp Wacława Depo, ks. Jana Kądziołki, obecnego proboszcza w Racławicach, ks. Jana Folcika (w latach 1988 - 1992 wikariusza w Racławicach) czy też ks. Józefa Lizaka, długoletniego proboszcza w Ulanowie.

Bardzo wzruszające są także wspomnienia samych parafian.

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama