Nowy numer 28/2018 Archiwum

Gorzyczaki na święto

- Jeśli ktoś odwiedzi gminę Gorzyce 11 listopada, z pewnością może liczyć na biało-czerwony deser - zapewnia Monika Zając z Urzędu Gminy w Gorzycach.

Akcja wypieków biało-czerwonym ciastek, tzw. gorzyczaków, ozdobionych 11 listopada narodowymi flagami, rozpoczęła się ponad rok temu i bardzo dobrze została przyjęta przez mieszkańców.

Gorzyczaki pieką panie z kół gospodyń wiejskich, a smakować można je w szkołach i przedszkolach. Biało-czerwonymi, kruchymi ciasteczkami częstowani są też goście odwiedzający na przykład „Pensjonat pod Pieprzówkami” oraz Karczmę Jandura. Te smaczne desery można również kupić w cukierni Motycze oraz jej filiach w Gorzycach, Tarnobrzegu i Stalowej Woli.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma