Nowy numer 2/2021 Archiwum

Zostanę dobrym Polakiem

Na scenie Katolickiego Domu Kultury w Sandomierzu najmłodsi mieszkańcy miasta z Przedszkola Samorządowego nr 3 wystawili spektakl upamiętniający rocznicę odzyskania niepodległości.

Dwie grupy wiekowe pięcio- i sześciolatków przedstawiło przygotowany z nauczycielami i wychowawcami program o drodze Polski do odzyskania niepodległości.

Na widowni zgromadziły się dzieci z innych przedszkoli, rodzice i dziadkowie małych artystów, przedstawiciele władz miejskich oraz mieszkańcy miasta, którzy oklaskami i owacjami na stojąco nagrodzili dzieci za ich występ.

Zostanę dobrym Polakiem   Program patriotyczny ks. Tomasz Lis /Foto Gość - W naszym przedszkolu od lat prowadzimy wychowanie patriotyczne, współpracujemy z żołnierzami z Jednostki Wojskowej w Sandomierzu, którzy odwiedzają dzieci i prowadzą z nimi wspólne spotkania. Tłumaczymy dzieciom znaczenie barw narodowych, uczymy hymnu i pieśni patriotycznych. Bardzo dużo zależy w takim patriotycznym wychowaniu od rodziców i nauczycieli. Dzieci bardzo chętnie słuchają o historii Polski o bohaterstwie żołnierzy i szybko uczą się piosenek i wierszy patriotycznych. To przedstawienie inicjuje obchody rocznicy odzyskania niepodległości, ponad to w naszym przedszkolu przygotowaliśmy także wystawę prac dzieci i dzięki jednostce wystawę sprzętu wojskowego - mówiła Agata Hajduk, dyrektor przedszkola.

Zostanę dobrym Polakiem   W rocznicę odzyskania niepodległości ks. Tomasz Lis /Foto Gość - Olbrzymie wzruszenie oraz wielka radość i duma towarzyszyły nam podczas oglądania tego spektaklu. Cieszy fakt, że to właśnie dzieci tak wspaniale zaprezentowały i przybliżyły nam to, jak ważne są takie wartości jak patriotyzm, miłość Ojczyzny czy trwanie przy narodowych tradycjach. Myślę, że na długo pozostanie w nas to zdanie, które było hasłem tego przedstawienia „Lecz jakimkolwiek iść będę szlakiem, zawsze zostanę dobrym Polakiem” - mówiła ze wzruszeniem jedna z mam.

Zostanę dobrym Polakiem   Występ na scenie Katolickiego Domu Kultury ks. Tomasz Lis /Foto Gość

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama