Nowy numer 49/2018 Archiwum

Zwierzęta w miastach

Muzeum Regionalne w Stalowej Woli wyróżnione za wystawę „Miasto i las”.

Nagrodę wręczono w Muzeum Plakatu w Warszawie, gdzie odbyła się gala laureatów III edycji Przeglądu Muzeum Widzialnego.

Muzeum ze Stalowej Woli otrzymało wyróżnienie za wystawę „Miasto i las” w kategorii: Identyfikacja wystaw czasowych.

„Miasto i Las”, stalowowolska wystawa dla dzieci, z sukcesem prezentowana także w Warszawie, Gdyni, Cieszynie i Łodzi (ok. 50. tys. zwiedzających), propagowała wiedzę o zwierzętach mieszkających w miastach.

- Tą wystawą chcieliśmy zwrócić uwagę na żyjące w miastach ptaki, owady i ssaki, na ich potrzeby, zwyczaje, zagrożenia jakie na nie czyhają, ale też na korzyści, jakie człowiek ma z ich sąsiedztwa - mówi Dominika Zborowska, edukatorka Muzeum Regionalnego w Stalowej Woli.

Przegląd zorganizował Narodowy Instytut Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów.

- Przegląd to inicjatywa, której celem jest podkreślenie znaczenia dobrej identyfikacji wizualnej jako istotnego narzędzia budowania relacji wewnętrznych i zewnętrznych każdej instytucji - dodała Magdalena Wielgocka z Muzeum Regionalnego w Stalowej Woli.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy